MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korupcja w Dolnej Odrze. Kolejne zatrzymania

Mariusz Parkitny
3 lipca 2017 r. na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA – Delegatury w Szczecinie zatrzymali 10 osób, w tym 9 pracowników Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie w sprawie związanej z tzw. korupcją menadżerską. Usłyszeli zostały udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz łapownictwa.

Od wielu miesięcy Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo dotyczące narażenia na znaczną szkodę majątkową Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrownia Szczecin. Chodzi o przestępstwo korupcji menadżerskiej.

- W toku śledztwa ustalono dotychczas, że co najmniej od czerwca 2016 r. osoby zatrudnione w Elektrowni Szczecin nie dopełniały swoich obowiązków i przyjmowały biopaliwo o właściwościach nie spełniających norm technicznych przewidzianych w umowie. W zamian za niedopełnienie obowiązków przyjmowali oni korzyści majątkowe. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że na skutek tego procederu wyrządzono wielomilionowe szkody spółce Skarbu Państwa tj. Polskiej Grupie Energetycznej S.A.- mówi prok. Joanna Biranowska -Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Śledztwo trwa od wielu miesięcy. Pierwsze zatrzymania miały miejsce 2 lutego 2017 r. Zatrzymano wtedy 12 osób, w tym pracowników Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie, u których następnie przeprowadzono przeszukania. Wśród zatrzymanych wówczas osób był Główny Inżynier ds. Wytwarzania Energii Elektrowni Szczecin, którego ujęto na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 50 tys. zł. Po dokonaniu zatrzymania, prokurator przedstawił zarzuty działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, a także o charakterze korupcyjnym dwunastu osobom.

Zobacz także: Akcja CBŚP w Szczecinie. Padły strzały ostrzegawcze

Polecamy na gs24.pl:

Wybuch gazu przy ul. Ofiar Oświęcimia w Szczecinie. Osiem os...

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński