Koronawirus w Szczecinie. Policjanci też muszą być wyposażeni w zestawy ochronne

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Jak zabezpieczani są policjanci patrolujący ulice miasta i wyruszający na interwencje w dobie pandemii koronawirusa?

- Szczecińscy policjanci mają do dyspozycji odpowiednie środki ochrony indywidualnej rekomendowane przez służby sanitarne. Do każdej interwencji, jeżeli tylko istnieje podejrzenie kontaktu z osobą zagrożoną wirusem SARS-CoV2, kierowani są funkcjonariusze wyposażeni w odpowiednie zestawy ochronne i nie może być od tego odstępstwa. Tylko zdrowy funkcjonariusz może nieść pomoc potrzebującym - mówi st. sierż. Paweł Pankau, rzecznik Miejskiej Komendy Policji w Szczecinie.

Te "odpowiednie" środki ochrony to maski, gogle, wodoodporny fartuch z długim rękawem (zapinany przez osobę trzecią), rękawiczki.

Pankau dodaje, że kwestie zakładania zestawów ochronnych regulują „Zalecenia ECDC dotyczące zakładania i zdejmowania środków ochrony indywidualnej w czasie opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19)”, które zostały rekomendowane wszystkim policjantom przez Państwowego Inspektora Sanitarnego MSWiA, ponadto wśród funkcjonariuszy rozpowszechniony został film instruktażowy.

ZOBACZ TEŻ:


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Niech policja przestanie się czepiać niewinnych obywateli to mniej środków ochrony będzie potrzebne. Powinny zostać zlikwidowane wszelki normy i statystyki policyjne żeby funkcjonariusze mogli się zająć ważnymi sprawami a nie nabijaniem punktów u komendanta. Koniec z bezprawnymi interwencjami!

N
Nikt

Ktoś sprawdzil wogole jak to wygląda w rzeczywistości od środka nim opublikował ten artykuł?

G
Gość
22 marca, 9:28, Gość:

Tylko Ci na zdjeciach maja ale nawet prezydent nie mial maseczki jak odwiedzał granice

prezydent nie potrzebuje patrząc jak wygląda i jak się zachowuje , aa no i przecież jako jedyny kandydat prowadzi szeroko pojętą kampanię wyborczą ze zgromadzonymi wokół ludźmi , bo "może"

Z
Zaniepokojony Obywatel

KAŻDY funkcjonariusz w tej sytuacji MUSI mieć środki do ochrony osobistej w nadmiarze! Wiecie co się stanie jak oni będą wyłączeni se służby? bo nie byli odpowiednio zabezpieczeni? Każdy kto ma wyobraźnię odpowie sobie na te pytania bez problemu.

G
Gość
21 marca, 21:18, Gość:

Rzecznicy dlatego, że tak kłamią to szybko awansują.

22 marca, 12:07, Wintyl:

Ten pankau to jakiś dobry plecak jest, albo ma coś na makuszka.

Jak rzecznik mówi to widać jak mu nos rośnie, coś jak u Pinokia

G
Gość

Oszustwo!! Policjanci środków dezynfekujących, rękawiczek mają tyle co kot napłakał ! A maski, fartuchy? To jedynie na zdjęciach mogą zobaczyć. Polska policja jest strasznie źle zabezpieczona. Oni również mają rodziny, które narażają przez czyjąś nieodpowiedzialność i olewcze podejście do sprawy. Może czas najwyższy zweryfikować posiadane informacje i potwierdzić je w rzeczywistości!! Bo póki co nadal liczą się tylko Słupki w statystykach, a nie życie i bezpieczeństwo swoich podwładnych.

W
Wintyl
21 marca, 21:18, Gość:

Rzecznicy dlatego, że tak kłamią to szybko awansują.

Ten pankau to jakiś dobry plecak jest, albo ma coś na makuszka.

P
Piotr

Pracuję w jednej kp w naszym mieście. Brak masek, płynów dezynfekcyjnych. Rękawiczki tylko w małych rozmiarach. Płyny można policzyć na palcach jednej ręki a powinien mieć każdy policjant. Wstyd. W mediach mówicie, że jest dobrze a to zwykłe kłamstwo.

O
Oni

Hahaha kilka masek na kilkudziesięciu policjantów. Chwała

G
Gość

Tylko Ci na zdjeciach maja ale nawet prezydent nie mial maseczki jak odwiedzał granice

e
ewa

Dziennikarze-napiszcie o tym,że w każdej Komendzie pracują cywile z funkcjonariuszami bez maseczek,płynów dezynfekujących, w pełnym składzie.Wystarczy 1 przypadek koronawirusa i cała Komenda"leży"..Żenada i strach...

G
Gość

Rzecznicy dlatego, że tak kłamią to szybko awansują.

K
Kali

Rzecznik mówić prawda my mieć wszystko a nawet więcej.

G
Gość

Hahaha pisać można sobie wszystko a jak jest naprawdę....?

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie