MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Szczecinie. Patrole w galeriach handlowych i kolejne działania miasta - 12.03.202

Olimpia Dudek
Olimpia Dudek
Patrole w galeriach handlowych, wyznaczenie stref bezpieczeństwa dla kierowców i motorniczych, krótszy czas pracy Biura Obsługi Interesantów w ZDiTM, nowe zasady wypłat stypendiów szkolnych. To kolejne działania Miasta w związku z koronawirusem.

Sfera edukacji

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania systemu oświaty na wniosek Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego osiem wspólnych patroli Straży Miejskiej i Policji zostanie skierowanych na teren szczecińskich galerii handlowych, aby nie dopuszczać do ewentualnego gromadzenia się młodzieży w większych grupach. Akcja funkcjonariuszy odbędzie się w godz. 12.00-20.00.

Zobacz także:

Kolejny zakażony koronawirusem w Szczecinie. To już trzy oso...

Poza tym czasowo zmienione zostały zasady wypłacania stypendiów szkolnych. Wypłaty środków będą realizowane wyłącznie w dn. 18 marca 2020 r. w godz. 13.00-15.00. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, w placówkach zorganizowane zostaną specjalne miejsca odbioru stypendium. Co ważne, stypendium, które nie zostało odebrane w bieżącym miesiącu nie przepada. Odbiór środków będzie możliwy również w kolejnych miesiącach.

Komunikacja miejska

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej, w autobusach i tramwajach stopniowo wydzielane są strefy w rejonie kabiny i pierwszych drzwi. Apelujemy również o ograniczenie kontaktu z kierowcami i motorniczymi, którzy każdego dnia mają potencjalny kontakt z tysiącami osób.

ZOBACZ TEŻ:

Ograniczenia w funkcjonowaniu Biura Obsługi Interesantów wprowadza również Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Od jutra, do odwołania pasażerowie osobiście mogą składać niezbędne dokumenty tylko w godz. 10.00-13.00. W godzinach 7:30 - 10:00 oraz 13:00 - 15:30, wnioski i dokumenty można składać tylko w kontenerze znajdującym się naprzeciwko Biura Obsługi Interesantów.

Jednocześnie, w świetle licznych spekulacji i nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych zwłaszcza w mediach społecznościowych, apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie w supermarketach, dyskontach i sklepach spożywczych. Przedstawiciele rządu zapewniają, że wszystkie placówki handlowe działają i będą działać normalnie. Przypominamy, że ew. decyzje o zamknięciu tego typu obiektów nie leżą w kompetencjach prezydenta miasta.

ZOBACZ TEŻ:

Usługodawcy ze Szczecina nie zawieszają swoich działalności, ale wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa. O zmianach informują za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zobacz więcej na kolejnych slajdach!

Koronawirus w Szczecinie. Kolejne zamknięte kluby, dodatkowe...

ZOBACZ TEŻ:

Prezydent Andrzej Duda odwiedził polsko-niemieckie przejście graniczne w Kołbaskowie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził polsko-niemieckie przejście...


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński