MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Szczecinie. Opłaty za żłobki i przedszkola zostają zawieszone

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Źródło: pixabay.com/pl
Zgodnie z decyzją prezydenta Szczecina, rodzice i opiekunowie prawni nie będą ponosić żadnych opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z uwagi na pandemię koronawirusa.

- Naszym celem jest niepobieranie opłat za żłobki i przedszkola. Dlatego za okres usprawiedliwionej nieobecności dzieci, a więc za okres, w którym publiczne żłobki i przedszkola są nieczynne z powodu pandemii, opłaty nie będą pobierane - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

ZOBACZ TEŻ:

W przypadku przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych opłaty i tak nie są naliczane.

Wynika to z faktu, iż rodzice uiszczają opłatę tylko i wyłącznie za faktycznie wykorzystane godziny w placówce. Taki stan rzeczy, nie wymaga podejmowania żadnych dodatkowych aktów prawnych, które regulowałyby tę kwestię.

Brak opłat za okres, w którym placówki są zamknięte, ma dotyczyć również dzieci, które uczęszczają do szczecińskich żłobków publicznych. W tym przypadku, konieczne jest jednak podjęcie stosownej uchwały przez Radę Miasta Szczecin.

Obecnie trwają prace związane ze stworzeniem odpowiedniego dokumentu, który będzie procedowany podczas najbliższej posiedzenia radnych. Wtedy odpłatność byłaby zniesiona po podjęciu uchwały, a więc prawdopodobnie od kwietnia.


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński