MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Szczecinie. Jak działają urzędy i inne instytucje oraz komunikacja miejska? INFORMATOR - 16.03.2020

red
Sklepy są normalnie otwarte, ale większość urzędów oraz innych instytucji wprowadziło ograniczenia. Sprawdźcie jak to działa w Szczecinie!

Jak będzie działał Urząd Miasta?

Biuro Obsługi Interesantów w szczecińskim magistracie ogranicza działalność.

- Mieszkańców prosimy o załatwianie wyłącznie niezbędnych spraw. W Urzędzie Miasta obsługiwane będą jedynie osoby, które wcześniej zapisały się na wizytę przez telefon lub Internet. Nowe zasady będą obowiązywać od 16 marca br. (poniedziałek) - informuje Centrum Informacji Miasta.

Szczegóły: Koronawirus w Szczecinie. Jak działa Urząd Miasta? Jak przyjmuje Biuro Obsługi Interesantów?

ZOBACZ TEŻ:

Od poniedziałku w Szczecinie wprowadzone zostaną LETNIE ROZKŁADY JAZDY

ZOBACZ TEŻ:

  • Zawiesza się kursowanie autobusów linii 109, 110,
  • Na liniach 901, 904 i 908 nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach,
  • Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach,
  • Linia 74 kursować będzie tylko do przystanku „Łukasińskiego Ogrody”, autobusy będą odstawać do planowanej godziny odjazdu w kierunku Bezrzecza,
  • Wprowadzone zostaną rozkłady letnie dla linii 53,60,69,107.

ZAŁATWIANIE SPRAW W ZDiTM
- Prosimy o minimalizowanie kontaktów z pracownikami Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy z poszczególnymi działami. Korespondencja powinna być wysyłana pocztą, za pomocą platformy ePUAP lub umieszczana w skrzynce podawczej zlokalizowanej przy Biurze Obsługi Interesantów - apeluje Hanna Pieczyńska ze ZDiTM.

Biuro Obsługi Interesantów czynne będzie w godzinach 10:00-13:00. Zamknięta również zostaje kasa biletowa na Kaliny.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów, które dostępne będą na stronie www.zditm.szczecin.pl. Sytuacja jest dynamiczna i powyższe wytyczne mogą ulec zmianie.

ZWiK Szczecin

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną od dnia 16.03.2020 r. przez najbliższe dwa tygodnie - sprawy związane z obsługą klienta będzie można realizować tylko w formie elektronicznej.

Biuro Obsługi Klienta oraz kasa przy ul. Golisza, jak i Punkt Obsługi Klienta na prawobrzeżu przy ul. Leszczynowej – będą zamknięte.

Pozostając do Państwa dyspozycji zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego i poprzez e-BOK.

SPP w Szczecinie

Strefa Płatnego Parkowania bez opłat. To pomysł prezydenta Szczecina, który na jutrzejszą Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta postanowił skierować projekt uchwały zawieszający działanie SPP od 18 marca br. (środa).

Decyzja prezydenta to odpowiedź na sugestie ze strony mieszkańców i rekomendację Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Dzięki temu łatwiej będzie osobom, które muszą dojeżdżać do pracy w centrum, a obawiają się jazdy komunikacją miejską. Zyskają także ci, którzy opiekują się starszymi osobami mieszkającymi w centrum.

ZUS pracuje krócej

W związku z zaleceniem sanepidu, by unikać dużych skupisk ludzi, również w salach obsługi w ZUS nie może przebywać jednocześnie zbyt wiele osób. To dla bezpieczeństwa klientów i pracowników. W placówkach ZUS pojawiły się skrzynki, w których można zostawić dokumenty i wnioski, by nie narażać się na bliski kontakt z innymi osobami. Informujemy też, że w dwa najbliższe poniedziałki (16 i 23 marca) obsługa w placówkach ZUS będzie skrócona do godz. 15.00 - czytamy w mailu przesłanym do naszej redakcji.

Zalecenia dotyczące kontaktów z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca się do swoich klientów z prośbą o ograniczenie wizyt w placówkach ZUS w całym kraju. W przypadku potrzeby kontaktu można skorzystać z informacji telefonicznej, wysłać maila lub skorzystać z portalu PUE ZUS.

- W związku z działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, prosimy klientów o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach ZUS - Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS.

W przypadku potrzeby kontaktu można korzystać z informacji telefonicznej – numer tel. 22 560 16 00. Konsultanci są dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00.

Można również korzystać z kontaktu mailowego. Adres e-mail do pytań ogólnych [email protected]

Zmiany w Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinie

Do 31.03. Centra Informacji Turystycznej (Al. Kwiatowa i PKP) są zamknięte dla turystów. CIT-y obsługują turystów telefonicznie i mailowo w godzinach funkcjonowania, czyli od pon. do soboty 10-18, niedziela 10-14 CIT al. Kwiatowa oraz pon-sob 9-17, niedziela 9-13 CIT PKP.

Obsługa biletów.fm odbywa się w CIT na Zamku.

Szczecin: Kierowcy w autobusach za taśmą

W części autobusów miejsce za kierowcą jest ogrodzone, nie można też wejść pierwszym wejściem.

ZOBACZ TEŻ:

Aquapark w Gryfinie zamknięty

Centrum Wodne Laguna w Gryfinie nie będzie działać do odwołania.

Odwołane rozprawy i posiedzenia

W związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa sąd okręgowy i sądy rejonowe w Szczecinie odwołały rozprawy i posiedzenia. W sądach będą się odbywały te, które są najpilniejsze, np. posiedzenia aresztowe.

ZOBACZ TEŻ:

Odwołane egzaminy na prawo jazdy w Szczecinie!

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, wywołującego chorobę o nazwie COVID-19, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie odwołuje egzaminy na prawo jazdy!

ZOBACZ TEŻ:

Zamknięte kluby, dodatkowe środki bezpieczeństwa

Niektórzy usługodawcy ze Szczecina zawieszają działalność, inni wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa

ZOBACZ TEŻ:

Usługodawcy ze Szczecina nie zawieszają swoich działalności, ale wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa. O zmianach informują za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zobacz więcej na kolejnych slajdach!

Koronawirus w Szczecinie. Kolejne zamknięte kluby, dodatkowe...

Opera na Zamku

W związku z podejmowanymi w kraju działaniami profilaktycznymi, w trosce o wspólne bezpieczeństwo kasa biletowa opery do 25 marca będzie nieczynna.

Wszystkie osoby, które zakupiły bilety w kasie, będą mogły dokonać zwrotu do końca aktualnego sezonu.

Zwroty środków za bilety zakupione on-line oraz przelewem (w przypadku kiedy bilety nie zostały odebrane z kasy), są dokonywane automatycznie na konto, z którego zostały zakupione bilety.

Informacji dotyczących zwrotu biletów uzyskać można pod numerami telefonów 91 43 48 139 oraz 91 43 48 140, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-15.00.

Zamkną Bar Mleczny Turysta w Szczecinie

- Przepraszamy zamykamy na chwilę. Szanowni Państwo ze względu na Wasze bezpieczeństwo oraz naszego persolenu od 16.03.2020 (poniedziałek) do 22.03.2020 Bar Turysta zostaje zamknięty. Będziemy obserwować sytuację zagrożenia epidemią i podejmować dalsze decyzje - informuje na FB Załoga Baru Turysta.

ZOBACZ TEŻ:

Odwołane wybory do Rady Osiedla Żelechowa

W celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa Miejska Komisja Wyborcza odwołała wybory do Rady Osiedla Żelechowa, które miały się odbyć 29 marca - informuje Centrum Informacji Miasta.

Masz sprawę do NFZ! Załatw to korespondencyjnie!

W trosce o bezpieczeństwo interesantów, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wywoływanej przez koronawirusa choroby COVID-19, zachęcamy do ograniczenia osobistych wizyt w placówkach Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystkie usługi oferowane przez Fundusz mogą być zrealizowane korespondencyjnie.

Uczelnie nie będą prowadzić zajęć przez ponad dwa tygodnie

Szkoły i przedszkola będą zamknięte przez dwa tygodnie. Niektóre uczelnie dłużej.

ZOBACZ TEŻ:

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny wprowadza zakaz zgromadzeń na osiedlu ZUT. Oznacza to zakaz grillowania, zakaz spotkań towarzyskich na terenie akademików: AMICUS, ANDROMEDA, ARKONA, DS1, DS3 DS4, DS5, zakaz organizacji wszelkich imprez na terenie tych akademików. Wstrzymuje się zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich i Hotelach Asystenckich, jak również wprowadza się zakaz odwiedzin mieszkańców. ZUT zaleca (jeśli to możliwe), aby osoby zakwaterowane w domach studenckich, których miejsce stałego zamieszkania jest w Polsce, opuściły je i udały się - na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych - do swojego miejsca zamieszkania.

Enea tymczasowo zamyka swoje Biura Obsługi Klienta

Enea w trosce o zdrowie klientów i pracowników, aby zminimalizować ryzyko, podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu Biur Obsługi Klienta. Od piątku, 13 marca do odwołania pozostaną zamknięte wszystkie 32 Biura Obsługi Klienta zlokalizowane w północno-zachodniej Polsce.
Jednocześnie spółka zachęca do korzystania ze zdalnych kanałów kontaktu z Eneą. Sprawy związane z energią elektryczną można załatwiać bez wychodzenia z domu poprzez elektroniczne biuro obsługi ebok.enea.pl.

Schronisko dla zwierząt w Szczecinie zamknięte dla odwiedzających

W związku z zaleceniami dot. walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, że od 13 marca (od piątku) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie do odwołania pozostanie zamknięte dla odwiedzających.

Praca w Schronisku związana z przyjmowaniem, odbiorem i opieką zwierząt, pozostaje bez zmian. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny pod nr 91-487 02 81 w godz. 8.00-16.00.

Proces adopcyjny NIE JEST wstrzymany. Będzie jednak odbywał się po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu konkretnej daty i godziny.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie informuje, że od 12 marca do odwołania wszystkie filie biblioteczne są nieczynne.

Zaplanowane wydarzenia kulturalne, spotkania z czytelnikami, lekcje biblioteczne, spotkania w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki nie odbędą się.

MBP wstrzymuje naliczanie opłat, przedłuża termin zwrotu dokumentów i termin ważności zamówień.

Galerie handlowe w Szczecinie. Działania prewencyjne na czas zamknięcia szkół

Na wniosek Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciele służb mundurowych, tj. Policji i Straży Miejskiej będą rozmawiać z dyrektorami szczecińskich galerii handlowych na temat prewencyjnych działań dotyczących koronawirusa.

- Opiekujmy się swoimi pociechami w taki sposób, aby uniemożliwić im spotykanie się w galeriach handlowych czy w innych miejscach w większym gronie, bo istotą przerwy w działaniu placówek oświatowych nie są ferie czy odpoczynek. Ja sam jako rodzic będę pilnował tego, aby moje dzieci nie przebywały w dużych skupiskach - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Intencją Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest niedopuszczanie do gromadzenia się młodzieży w większych grupach, które w związku z zamkniętymi szkołami mogą tworzyć się np. w centrach handlowych.

ZOBACZ TEŻ:

Jak teraz jeździć komunikacją miejską w Szczecinie? Komunikat od ZDiTM

W związku z koronawirusem ZDiTM wprowadziło zmiany w rozkładzie jazdy oraz w sposobie zakupu biletów. Pasażerowie! Warto zapoznać się z komunikatem!

Zawieszenie działalności placówek wsparcia - komunikat od wojewody

11 marca, w godzinach wieczornych wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc polecił zawiesić w całym regionie działalność: placówek wsparcia dziennego, centrów i klubów integracji społecznej, dziennych domów i klubów seniora i środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej. Ma to na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Czasowe zawieszenie działalności potrwa od 12 do 25 marca. Podstawą wydania polecenia wojewody są przepisy specustawy dotyczącej zapobiegnia i zwalczania COVID-19.

Morskie Centrum Nauki - informacja

W związku z decyzją samorządu województwa zachodniopomorskiego - organizatora Morskiego Centrum Nauki - działalność instytucji kultury zostaje zawieszona do odwołania. Z tego też względu odwołujemy zajęcia Szkoły Jungów z dnia 14.03.

Muzeum Narodowe w Szczecinie zamknięte

Zgodnie z decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, związanej z rozprzestrzenianiem się koronowirusa wszystkie wystawy w Muzeum Narodowym w Szczecinie są nieczynne od dnia 12 marca 2020 roku do odwołania.
Odwołane są też wszystkie wydarzenia edukacyjne i kulturalne, w tym 9. edycja Dni Kultury Żydowskiej Adlojada.

Filharmonia, teatry, kina, muzea będą zamknięte

W związku z zagrożeniem koronawirusem, wszystkie placówki kultury, w tym kina i muzea będą niedostępne przez dwa tygodnie.

Budynek Filharmonii zamknięty

W związku z decyzją o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich marcowych wydarzeń i koncertów w Filharmonii. Mając na uwadze komunikaty władz państwowych oraz miejskich, a przede wszystkim bezpieczeństwo melomanów i pracowników Filharmonii, podjęliśmy decyzję o zamknięciu budynku. Nieczynna będzie także kasa. O zmianach decyzji dotyczących funkcjonowania Filharmonii będziemy Państwa informować na bieżąco.
Zwroty biletów na marcowe koncerty.

Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na koncerty zaplanowane od 11 do 31 marca 2020 r., których organizatorem jest Filharmonia, mogą dokonać zwrotu.

Kasa biletowa w budynku Filharmonii będzie zamknięta. Zwroty na koncerty organizowane przez Filharmonię zaplanowane od 11 do 31 marca będą w tej chwili przyjmowane jedynie drogą mailową. Osoby które zakupiły bilety drogą elektroniczną przez stronę filharmonia.szczecin.pl otrzymają zwrot środków na konto, z którego zakup został opłacony. Prosimy o kontakt z kasą Filharmonii przez maila: [email protected].

W związku z zaistniałą sytuacją i brakiem możliwości zwrócenia biletów w kasie Filharmonii, czas na dokonanie zwrotu zostanie przedłużony do 30 kwietnia 2020 r. Zależnie od okoliczności, termin ten może ulec przedłużeniu. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Infolinia pod numerem (+48) 539 949 454 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński