Nasza Loteria

Koronawirus w Szczecinie. Branża odzieżowa też wspiera lekarzy. Szczecińskie butiki i sklepy z odzieżą angażują się w pomoc szpitalom

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Już nie tylko #GastroDlaLekarzy, ale także salony modowe i sklepy odzieżowe ze Szczecina angażują się w pomoc szpitalom i pracownikom medycznym walczącym z koronawirusem.

Coraz więcej firm i przedsiębiorców ze Szczecina angażuje się w pomoc szpitalom oraz pracownikom medycznym. W tym tygodniu do tego grona dołączyła również branża odzieżowa.

- Przekazaliśmy odzież roboczą dla pracowników szpitala zakaźnego w Szczecinie działających na zewnątrz - poinformował nas Dominik Żukowski, właściciel salonu Snickers Workwear Outlet. - W szpitalach brakuje już prawie wszystkiego.

Jak zrelacjonował na FB sklepu: - Była to szybka akcja. Jedn z naszych klientów, właściciel firmy wykończeniowej przyjechał do salonu zakupić bluzy dla lekarzy. Dominik Żukowski zdecydował się dorzucić jeszcze “coś” od siebie. Przy okazji w pomoc zaangażował się sąsiedni sklep IN Tools Roberta Kurdyły.

- Do namiotów znajdujących się przed szpitalem personel wychodzi w prywatnych ubraniach - wyjaśnia pan Dominik. - Myślę, że będzie im znacznie wygodniej jeśli pod ręką będą mieli bluzę, polar czy kurtkę, która ich ogrzeje. Kto może, niech pomoże!

CZYTAJ TEŻ:

W odpowiedzi na apel lekarzy zamieszczony na GS24.pl w pomoc zaangażował się również salon Max Mara Szczecin.

- Postanowiliśmy przeznaczyć całkowity dochód ze sprzedaży torebek Pasticcino na potrzeby szpitali - poinformowali nas przedstawiciele butiku.

W poście zamieszczonym na FB: @MaxMode-Szczecin można zapoznać się z zasadami akcji, a także obejrzeć modele torebek i wybrać odpowiedni dla siebie.

Na panującą sytuację obojętna nie pozostała też pracownia modowa dla najmłodszych La Lalla.

- To bardzo trudny okres dla wszystkich, ale szczególnie dla służb medycznych - napisali przedstawiciele firmy na FB. - Podziwiamy i wspieramy. Dziś od rana szyjemy pełną parą maseczki dla szczecińskich szpitali. Za nami aż 100 sztuk! Szyjemy dalej!

W pomoc w szyciu maseczek zaangażowała się również Sylwia Majdan, projektantka mody. Na swoim Instagramie zamieściła również film instruktażowy jak przygotować maseczki ochronne samodzielnie w domu.

CZYTAJ TEŻ:

CZYTAJ TEŻ:


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


od 12 lat
Wideo

Aktywiści znaleźli sposób na pozbycie się samochodów w miastach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

I
Iwona

Z hasłem MODA SZCZECIN od razu kojarzy mi się butik Velpa :) NIe ma drugiego modniejszego miejsca w tym mieście!

O
Olka
30 marca, 12:56, Oliwia Wójcik:

Super inicjatywa! W tak ciężkich chwilach każdy powinien pomagać. Przez tego wirusa nie mogę odwiedzić mojego ulubionego sklepu Vlepa w Szczecinie no ale na szczęście zostają mi jeszcze zakupy online na ich stronie :D

30 marca, 12:58, Misia:

Velpa to ten sklep z markowymi ubraniami w super cenach? Też chodzę do ich stacjonarnego sklepu ale nie wiedziałam, że mają też swoją stronę. Super, dzięki za info :)

Mają! Też niedawno ją odkryłam, ale już zdążyłam złożyć spore zamówienie :)) Czekam teraz na paczkę i nie mogę się doczekać aż te piękne ciuszki przyjdą do mnie! Link - velpa.pl

M
Misia
30 marca, 12:56, Oliwia Wójcik:

Super inicjatywa! W tak ciężkich chwilach każdy powinien pomagać. Przez tego wirusa nie mogę odwiedzić mojego ulubionego sklepu Vlepa w Szczecinie no ale na szczęście zostają mi jeszcze zakupy online na ich stronie :D

Velpa to ten sklep z markowymi ubraniami w super cenach? Też chodzę do ich stacjonarnego sklepu ale nie wiedziałam, że mają też swoją stronę. Super, dzięki za info :)

O
Oliwia Wójcik

Super inicjatywa! W tak ciężkich chwilach każdy powinien pomagać. Przez tego wirusa nie mogę odwiedzić mojego ulubionego sklepu Vlepa w Szczecinie no ale na szczęście zostają mi jeszcze zakupy online na ich stronie :D

L
Lenka
Aby poinformować opinię publiczną, że pożyczka została udzielona przy stopie procentowej wynoszącej 2%, do zarejestrowania się potrzebne są teraz tylko poważne osoby z danymi kontaktowymi poniżej.

Whats'App Number: 12247574068

E-mail: [email protected]
G
Gość

11 chorych w całym województwie i już nie dają rady?. to nie lekarze mają zapierdziel tylko laboranci badający próbki.

G
Gość

Maski „rzemieślnicze” dają fałszywe poczucie ochrony

Używanie przez służbę zdrowia masek „rzemieślniczych” wytwarzanych w domach lub w innych miejscach to poważne zagrożenie dla najbardziej narażonych, czyli lekarzy, pielęgniarek, ratowników. W związku z tym ESF (europejska organizacja producentów i dystrybutorów środków ochrony indywidualnej) zwróciła się do Komisji Europejskiej z apelem o przekazanie jasnego komunikatu w tej sprawie.

W wielu krajach wzywa się firmy, organizacje oraz ogół społeczeństwa do produkowania masek, aby wspomóc ochronę pracowników służby zdrowia. Oczywiście, stoją za tym jak najlepsze intencje, jednak trzeba z całą mocą stwierdzić, że tak produkowane maski dają wyłącznie fałszywe poczucie ochrony.

Profesjonalni producenci masek, czy to medycznych masek czy masek będącymi środkami ochrony indywidualnej, bardzo ciężko pracują, aby udostępnić niezbędną ilość masek odpowiedniej jakości tym, którzy naprawdę ich potrzebują. Maski te spełniają wymagania prawodawstwa UE (rozporządzenia 2016/425 w odniesieniu do śoi i/lub dyrektywy 93/42/ EEC oraz rozporządzenia 2017/745 w odniesieniu do wyrobów medycznych), a zatem zapewniają wymagany dla pracowników służby zdrowia poziom ochrony.

Maski wyprodukowane „w domu” lub „rzemieślnicze” przy użyciu wielu różnych materiałów nie przeszły procedur oceny zgodności (w tym badań laboratoryjnych), a w wielu przypadkach są wykonane z materiałów, które nie spełniają odpowiednich norm. Dlatego te maski nie powinny być używane przez pracowników służby zdrowia. W obecnym kryzysie nie możemy sobie pozwolić na narażenie ich na ryzyko, dając im fałszywe poczucie ochrony, gdy noszą maskę, która nie jest w stanie ich ochronić.

Wszystkich zainteresowanych należy jasno poinformować, że maski „rzemieślnicze” nie zapewniają sprawdzonej ochrony i nie powinny być używane przez pracowników służby zdrowia jako zamiennik masek medycznych lub środków ochrony indywidualnej oznaczonych znakiem CE, z potwierdzonymi poziomami skuteczności ochrony. Maski „rzemieślnicze” mogą być używane przez osoby prywatne jako niski poziom bariery, ale nawet ogół społeczeństwa musi mieć świadomość, że maski te w żadnym wypadku nie zapewniają odpowiedniej ochrony.

Innym zagadnieniem związanym z „rzemieślniczymi” maskami tekstylnymi jest pranie lub dezynfekcja tych masek. Ponieważ są one wykonane z materiału tekstylnego, należy przewidzieć, że będą one prane i ponownie użytkowane. Może to być przyczyną dalszego rozprzestrzeniania się wirusa przez zanieczyszczenie krzyżowe podczas procesu „czyszczenia”. Zatem nawet te używane przez obywateli i prane w domu mogą powodować rozprzestrzenianie się wirusa, a nie ochronę przed nim.

ESF (organizacja zrzeszająca producentów i dostawców śoi) pilnie apeluje do Komisji Europejskiej, aby jasno informowała o tym problemie i zachęcała państwa członkowskie do uczynienia tego samego.

Henk Vanhoutte

Sekretarz Generalny ESF

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński