Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Stargardzie. Uwaga na fałszywe zbiórki pieniędzy na rzecz stargardzkiego szpitala!

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Wojska Polskiego 27 w Stargardzie
Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Wojska Polskiego 27 w Stargardzie Emila Chanczewska/archiwum
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie poinformował właśnie na oficjalnym Facebooku placówki o próbach oszustwa. Na portalu zrzutka.pl i w mediach społecznościowych prowadzone są zbiórki pieniędzy, które - jak informuje dyrektor - "nie są podejmowane w imieniu i na rzecz szpitala".

Oświadczenie Dyrektora Szpitala w Stargardzie

Szanowni Państwo,
niniejszym informuję o ujawnionych przypadkach kwestowania na rzecz Szpitala w Stargardzie przez podmioty i osoby nie powiązane z SPWZOZ w Stargardzie. W związku z tym oświadczam, że nie udzielałem żadnemu podmiotowi ani osobie upoważnienia do prowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz Szpitala w Stargardzie, jak również nie wyrażałem zgody na występowanie w imieniu Szpitala w zakresie wsparcia finansowego lub rzeczowego.
Wszelkie ogłoszenia oraz apele o wsparcie Szpitala w Stargardzie zamieszczone na stronach internetowych, w szczególności na stronie „zrzutka.pl” oraz portalach społecznościowych są próbą oszustwa i nie są podejmowane w imieniu i na rzecz naszego Szpitala.
Jednocześnie pragnę wykazać, że jedynym dedykowanym rachunkiem bankowym do dokonywania wpłat zgodnie z oficjalnym apelem SPWZOZ w Stargardzie jest konto Szpitala o numerze 70 1130 1176 0022 2031 5920 0006.

Dyrektor
SPWZOZ w Stargardzie
Krzysztof Kowalczyk

- Sprawę zgłosiliśmy na policję - informuje Krzysztof Kowalczyk, dyrektor szpitala w Stargardzie. - Dotyczy nielegalnej zbiórki na zrzutka.pl, bez zgody i pełnomocnictwa dyrektora SPWZOZ Stargard.

Nielegalnym zbiórkom pieniędzy, rzekomo na rzecz stargardzkiego szpitala, przyjrzą się śledczy ze stargardzkiej prokuratury.
- Zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa trafiło prosto do prokuratury - mówi podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. - Policja została o tym powiadomiona. Z naszych informacji wynika, że zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Stargardzie w środę, 8 kwietnia br.

TUTAJ PISALIŚMY O POTRZEBIE WSPARCIA SZPITALA W STARGARDZIE: Koronawirus w Stargardzie. Dyrektor stargardzkiego szpitala prosi przedsiębiorców o wsparcie. Są już pierwsi chętni

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński