MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Stargardzie. Lekarka spod Stargardu w kwarantannie

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
świetlica w Barzkowicach
świetlica w Barzkowicach Gmina Stargard
Barzkowice słyną głównie z jesiennych targów rolnych. Obecnie jest to miejsce kwarantanny dla osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem w gminie Stargard. Dziś trafi tam pierwsza osoba. To lekarka spod Stargardu, która mogła mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

- W świetlicy wiejskiej w Barzkowicach uruchomiliśmy miejsce kwarantanny dla mieszkańców gminy Stargard z podejrzeniem zarażenia koronawirusem - mówi Sebastian Janiak, przewodniczący Rady Gminy Stargard. - To bardzo dobre miejsce na taki cel, ze względu na rozkład i wyposażenie pomieszczeń.

Z informacji Głosu wynika, że dziś w to miejsce trafić ma pierwsza osoba. To lekarka z gminy Stargard, przyjmująca także w jednej ze stargardzkich przychodni, która mogła mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Przebywała w mieście oddalonym od Stargardu. Do Barzkowic zmierza własnym transportem.
- Nie mogę tego potwierdzić ani zaprzeczyć - mówi przewodniczący Janiak.

Jak wyjaśnia stargardzkie starostwo, osoba ta sama przekazała Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, że w trakcie wykonywania swoich obowiązków zawodowych, mogła mieć kontakt z osobą potencjalnie zakażoną. Z własnej inicjatywy poddała się kwarantannie oczekując na wyniki testu.

Nie można mylić miejsc kwarantanny z miejscami izolacji osób zakażonych koronawirusem, apeluje starostwo. Wyznaczone przez gminy miejsca przeznaczone są dla osób zdrowych, u których nie wykryto objawów choroby. Przebywają tam prewencyjnie, by wykluczyć ewentualność zakażenia. To jedno z ogniw systemu, zabezpieczającego przed ekspansją wirusa.

AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 15 MARCA BR.:
Jak poinformowało dziś stargardzkie starostwo, osoba poddana kwarantannie w Barzkowicach mogła już opuścić miejsce kwarantanny. Wyniki testu na obecność wirusa okazały się negatywne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński