MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Stargardzie. Dyrektor stargardzkiego szpitala prosi przedsiębiorców o wsparcie. Są już pierwsi chętni

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
szpital w Stargardzie
szpital w Stargardzie Emila Chanczewska
Środki odkażające oraz odzież ochronna, to główne potrzeby szpitali w dobie stanu epidemii. Dyrektor szpitala w Stargardzie zwrócił się do przedsiębiorców z apelem o wsparcie finansowe i rzeczowe. Jest odzew. Przekazywane są pieniądze, stroje ochronne oraz posiłki dla personelu.

- Dyrektor SPWZOZ - Krzysztof Kowalczyk zwraca się z apelem do przedsiębiorców i wszystkich ludzi dobrej woli, o wsparcie stargardzkiego szpitala w tym szczególnym okresie. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, przyczyniającą się do wzmocnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego personelu oraz pacjentów szpitala - czytamy w apelu dyrektora stargardzkiego szpitala. - Z góry dziękujemy za każdą chęć pomocy i okazane wsparcie.

Już po pierwszym dniu znaleźli się chętni, by pomóc. To lokalni przedsiębiorcy, firmy i restauracje. Wsparli szpital finansowo oraz posiłkami dla personelu. Dyrektor dziękuje im na Facebooku "Szpital w Stargardzie".

- No i tak ministerstwo zdrowia jest przygotowane na epidemie - komentuje na szpitalnym FB stargardzianka Beata. - Szpitale proszą obywateli i szybciej doczekają się pomocy niż od rządu.

Na apel powiatowego szpitala o wsparcie odpowiedziało także miasto Stargard.
- Miasto przekazało placówce w sumie 1500 niezbędnych strojów ochronnych i czepków - informuje Rafał Zając, prezydent Stargardu. - Finansowo pomogą też miejskie spółki komunalne. Wydłuża się także lista stargardzkich firm, które wspierają szpital przy ul. Wojska Polskiego. W obliczu nieplanowanych wcześniej zakupów niezbędnych materiałów i urządzeń - w związku z pandemią koronawirusa - apeluję o wsparcie do wszystkich mogących to zrobić.

Akcję wsparcia zachodniopomorskich szpitali podjęła także uczelnia Collegium Balticum.
- Nie możemy siedzieć bezczynnie. Natychmiast musimy pomóc i wiemy jak to zrobić - studenci i wykładowcy szczecińskiego Collegium Balticum apelują do mieszkańców regionu o finansowe wsparcie szpitali, które na Pomorzu Zachodnim tworzą pierwszy front walki z koronawirusem. Akcją pomocy i wsparcia organizatorzy objęli także szpital powiatowy w Stargardzie.

Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ w Stargardzie udostępnił konto do wpłat na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego szpitala.
Powiatowy szpital w Stargardzie wesprzeć można wpłacając konto: 70 1130 1176 0022 2031 5920 0006 tytułem „darowizny na cele statutowe”.
W przypadku pytań dotyczących chęci pomocy dla szpitala, należy kontaktować się telefonicznie pod nr 534 518 123.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński