MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce. Rozpoczęły się kontrole sanitarne na granicy w Kołbaskowie

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Kontrole sanitarne na granicy w Kołbaskowie
Kontrole sanitarne na granicy w Kołbaskowie Andrzej Szkocki
W poniedziałek o godz. 15 na przejściu granicznym w Kołbaskowie została przywrócona kontrola sanitarna. Jest to spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem na terenie Polski.

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego na przejściach granicznych, na których odbywa się zorganizowany ruch transportowy, czyli ruch autokarów, busów, dużych grup przyjeżdżających z Niemiec i Czech będą się odbywały kontrole graniczne.

W tych kontrolach uczestniczą funkcjonariusze Straży Granicznej, służb sanitarnych oraz policji. Zaangażowana jest także Inspekcja Transportu Drogowego oraz Izba Celna.

- Badania pomiaru temperatury dokonują ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego - mówi Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. - Jest to wielowymiarowa kontrola, która ma służyć przede wszystkim identyfikacji osób wjeżdżających na teren naszego kraju w większych grupach w celu prewencji i dotarciu do osób, które mogą stanowić w przyszłości zagrożenie związane z koronawirusem. W trakcie kontroli odbieramy również od osób podróżujących oświadczenia, które będą wprowadzane w system informatyczny przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia, żeby można było skutecznie dotrzeć do osób podróżujących z potencjalnymi zarażonymi.

CZYTAJ TEŻ:

koronawirus w regionie:

Wszystkie działania na granicy koordynuje Straż Graniczna.

- Nasze czynności ukierunkowane są na odbieranie kart lokalizacyjnych i na ustalanie czy nasi podróżni nie wskazują na symptomy związane z chorobą - mówi mjr Zbigniew Pałka ze Straży Granicznej. - Wykonujemy to w patrolach mieszanych. Kolejność jest taka, że najpierw wchodzi ratownik medyczny, który dokonuje pomiaru temperatury pasażerom. Kierowcom rozdawane są karty lokalizacyjne. Prosimy o ich wypełnienie, a następnie je odbieramy. Jeżeli osoba wskazuje na symptomy, przekazujemy informację do Centrum Zarządzania Kryzysowego i ustalamy tryb postępowania.

koronawirus w regionie:

Nad wszystkim czuwa policja, która przede wszystkim zwraca uwagę na zgodność danych w karcie lokalizacyjnej z danymi z dokumentów tożsamości oraz zabezpiecza przeprowadzane kontrole.

Punkty ochrony sanitarnej na granicach będą całodobowe.

Polecamy również:

Ćwiczenia na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

Masowe zagrożenie koronawirusem? Ćwiczenia na terenie szpita...

ZOBACZ TEŻ:

Koronawirus w Polsce. Puste półki w sklepach

Koronawirus w Polsce. Puste półki sklepowe w Szczecinie i re...

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zachodniopomorscy przedsiębiorcy już odczuwają skutki koronawirusa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński