MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Policach? Kwarantanna w internacie. Relacja uczniów. Zobacz zdjęcia i wideo

red.
Koronawirus w Policach? Relacja jednego z uczniów z internatu
Koronawirus w Policach? Relacja jednego z uczniów z internatu Andrzej Szkocki
- Brakuje konkretnych wytycznych dla uczniów zamkniętych w polickim internacie z powodu koronawirusa. - Podchodzimy do sprawy z dystansem, ale nie do końca wiemy, co się dzieje - mówią uczniowie.

Prawie 200 wychowanków polickiego internatu we wtorek rano zostało odciętych od świata.

Uczniowie są zamknięci w internacie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Kwarantanna potrwa do odwołania. Powodem jest podejrzenie zakażenia koronawirusem u dwóch uczennic.

ZOBACZ TEŻ:

- Sytuacja jest nieco absurdalna, bo możemy swobodnie przemieszczać się po internacie, każdy może wejść do każdego pokoju, nie dostaliśmy żadnych wytycznych jeśli chodzi o kontakt ze sobą - relacjonują uczniowie.

Wychowankowie nie otrzymali również specjalistycznych maseczek, rękawiczek czy płynów dezynfekujących.

- Panie w specjalnych kombinezonach i maskach były po południu w naszych pokojach, aby wyczyścić klamki z bakterii - dodają uczniowie. - Tak samo przygotowane osoby można było zobaczyć na stołówce przy wydawaniu posiłków.

WIDEO: Agata Jarymowicz, dyrektor ZS im. I Łukasiewicza w Policach

CZYTAJ TEŻ:

Co jednak podkreślają - ani razu nie był u nich żaden wychowawca, żaden policjant, ktokolwiek kto mógłby udzielić wiarygodnych informacji o bieżącej sytuacji. Te obecnie są podawane przez wybranych uczniów, którzy mają kontakt z opiekunami. Nie otrzymali też wiadomości na temat stanu zdrowia izolowanych w szpitalu koleżanek.

Mimo niepewności ogólna atmosfera w internacie jest oceniana na dobrą, uczniowie starają się podchodzić do całej sytuacji z dystansem i nie wpadać w panikę.

Koronawirus w Policach? Oficjalne informacje o stanie zdrowia wychowanków

Według Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach obecny stan zdrowia wychowanków i wychowawców internatów nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń i nie wymaga interwencji lekarskich.

Z informacji uzyskanych od rzecznika Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, stan uczennic, które przebywają w szpitalu, poprawia się i jest oceniany na dobry, zadowalający.

Koronawirus: aktualizowany raport

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na

WIDEO: Koronawirus w Szczecinie? Wyniki ostatnich badań - 2.03.2020


Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się specjalny komunikat z informacją, co należy zrobić po powrocie do kraju z państw zagrożonych występowaniem koronawirusem." Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub  zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.W Słupsku kontaktować można się z odziałem SANEPIDU pod numerem telefonu 59 843 12 91Czym jest koronawirus?Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.ZOBACZ TAKŻE: Nauczycielka wróciła z Włoch, podejrzenie koronawirusa. Szkoła zamknięta

Co musisz wiedzieć o koronawirusie. Co zrobić, gdy wracasz z...

ZOBACZ TEŻ:

Dyrektorzy placówek oświatowych z całego województwa otrzymali zalecenia dotyczące postępowania w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego.Szczegóły w galerii zdjęć! >>>

Zagrożenie koronawirusem w regionie. Szkoły i przedszkola ni...

We Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach brakuje niektórych produktów. Półki w sklepach świecą pustkami

Sklepowe półki w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą świecą pus...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński