Koronawirus w Białogardzie. Młody mężczyzna wrócił z Hiszpanii [19.03.2020]

GG, Joanna Boroń
archiwum
Koronawirus niestety dotarł i do nas. Mamy potwierdzoną informację, że badania potwierdziły COVID-19 u mieszkańca Białogardu.

To 9. przypadek zakażenia koronawirusem w województwie zachodniopomorskim. Chory to młody mężczyzna, który kilka dni temu wrócił z Hiszpanii do Białogardu. Sam zgłosił się do szpitala zakaźnego w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej, zaniepokoiła do wysoka gorączka. Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, są objęte kwarantanną.

Mężczyzna jest hospitalizowany w Szczecinie, na oddziale zakaźnym.

- Dzisiejszego popołudnia zdiagnozowaliśmy obecność koronawirusa u pacjenta z powiatu białogardzkiego, który zgłosił się do naszego szpitala. Młody mężczyzna poinformował, że kilka dni temu wrócił z Hiszpanii. Na oddział zakaźny trafił z objawami gorączki. Jego stan jest dobry. Ustalone zostały osoby z kontaktu, które przebywają w kwarantannie pod nadzorem sanepidu. - informuje Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Koronawirus w Polsce i na świecie – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących epidemii wirusa Covid-19

Epidemia koronawirusa - zakażenia i śmiertelne ofiary - 2020 rok [mapa online]

Kliknij i zobacz MAPĘ ONLINE - dane dotyczące koronawirusa na świecie >>>

Największe epidemie w historii ludzkości. Te choroby zakaźne...

Susza, globalne ocieplenie: stan alarmowy dla świata. Naukow...

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Białogardzie. Młody mężczyzna wrócił z Hiszpanii [19.03.2020] - Głos Koszaliński

Dodaj ogłoszenie