MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus a zmiany w służbie zdrowia. Na pytania Internautów odpowiada przedstawicielka NFZ. (cz.III)

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. pixabay.com/pl
W dobie epidemii koronawirusa zmieniło się wszystko. Inne są też procedury dotyczące opieki zdrowotnej i to nie tylko te, jakie bezpośrednio dotyczą walki z wirusem. Jak teraz działa służba zdrowia, co się zmieniło, jak teraz korzystać z opieki zdrowotnej? To pytania jakie nurtują naszych Czytelników. Odpowiada na nie Małgorzata Koszur, rzeczniczka prasowa zachodniopomorskiego NFZ.

Koronawirus a zmiany w służbie zdrowia. Pytania Internautów. Cz. III

 • Jeśli macie jakieś pytania związane z opieką zdrowotną, prześlijcie je na adres: [email protected].

ZOBACZ TEŻ:

Gdy zachoruje lekarz

- Moja poradnia rodzinna została na jakiś czas zamknięta, bo lekarz zachorował. Gdzie mam teraz iść, jak zachoruję ja albo moje dziecko.

Jeśli z powodu koronawirusa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej zostanie czasowo zamknięta, zadeklarowani do niej pacjenci mogą uzyskać pomoc w innej placówce POZ, posiadającej umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Świadczenia są im udzielane w formie teleporad. Natomiast w przypadkach uzasadnionych medycznie pacjent może przyjść na wizytę, po wcześniejszym uzgodnieniu jej terminu z lekarzem. Aby uzyskać pomoc w innej przychodni, nie trzeba składać do niej deklaracji wyboru.

Wykaz zamkniętych przychodni POZ znajduje się na stronie internetowej www.nfz-szczecin.pl w zakładce Gdzie się leczyć w czasie COVID-19.

Każdy może oczywiście dwa razy w roku zmienić lekarza POZ; wyboru dokonuje się u nowego lekarza.

Co z dentystami

- Czy dostanę się do jakiegoś gabinetu stomatologicznego, jeśli rozboli mnie ząb?

Ból zęba traktowany jest jako nagły przypadek. W dni powszednie pomoc osobom ubezpieczonym udzielana jest w gabinetach stomatologicznych, które mają umowę z NFZ i nie zawiesiły swojej działalności. Jeśli ból pojawi się w nocy lub w dzień wolny od pracy, należy się skontaktować z pogotowiem stomatologicznym. Wykaz otwartych gabinetów stomatologicznych, w których można otrzymać świadczenie zdrowotne w nagłym przypadku i w niezbędnym zakresie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, znajduje się na stronie internetowej www.nfz-szczecin.pl w zakładce Gdzie się leczyć w czasie COVID-19.

ZOBACZ TEŻ:

Gdy dziecko rozchoruje się w nocy

- Nie udało mi się skontaktować z lekarzem rodzinnym w ciągu dnia, a dziecko nadal ma temperaturę. Mieszkam w Szczecinie. Czy w nocy jest jakaś przychodnia dyżurna?

W Szczecinie są obecnie trzy przychodnie dyżurne:

 • na terenie Szpitala Zdroje,
 • przy ul. Bolesława Śmiałego
 • oraz przy ul. Kadłubka.

Czwarty punkt, na Broniewskiego, przy Szpitalu Wojewódzkim, został 11 kwietnia tego roku czasowo zamknięty. Pacjenci otrzymają pomoc w dwóch pozostałych przychodniach. Aby zapewnić równomierne obłożenie, mieszkańcy osiedla Zawadzkiego – Klonowica, Gumieniec, Krzekowa i Bezrzecza mogą się kontaktować z przychodnią przy ul. Bolesława Śmiałego, natomiast osiedli: Arkońskie - Niemierzyn, Głębokie - Pilchowo, dzielnic Osowo i Pogodno – z przychodnią przy ul. Kadłubka.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna sprawowana jest po godzinie 18.00 do 8.00 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

Gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w pierwszej kolejności udzielają teleporad, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aktualny wykaz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej jest na www.nfz-szczecin.pl / Gdzie po nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

ZOBACZ TEŻ:

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


 • COMPONENT {"params":{"text":"Podejrzewasz, że masz koronawiursa? ","id":"podejrzewasz-ze-masz-koronawiursa"},"component":"subheading"}
 • COMPONENT {"params":{"text":"Ilu jest zakażonych? ","id":"ilu-jest-zakazonych"},"component":"subheading"}
 • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:

zachodniopomorskie
 • Zakażonych221 363
  + 1 725
 • Zmarło4 099
  + 0

8. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
 • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
 • Zmarło:+33(105 194)
 • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński