Korona zorganizowała mistrzostwa Polski i je zdominowała [GALERIA]

Stadion przy ul. Litewskiej w Szczecinie przez dwa dni gościł zawodników, startujących w mistrzostwach Polski osób niesłyszących.

Zawody na stadionie im. Wiesława Maniaka organizował SKSG Korona Szczecin. Gospodarze nie byli gościnni dla rywali. Wywalczyli łącznie aż 20 medali.

Korona nie tak dawno brała udział w mistrzostwach Polski juniorów, a teraz pokazała, że także wśród seniorów ma się czym chwalić. Na 20 medali, wywalczonych przez szczecińskich zawodników, sześć krążków było złotych, sześć srebrnych a osiem brązowych.

Multimedalistką została zawodniczka Korony, Marta Maciejewska (wywalczyła trzy złote medale) a jej klubowa koleżanka, Monika Borysowska, zdobyła dwa najwyższe krążki.

Złoty medal przypadł w udziale sztafecie 4x100 metrów kobiet w składzie Anita Krawczyk, Justyna Siwek, Martyna Boguszewicz, Karolina Jędrzejczyk, a srebrny sztafecie 4x100 metrów mężczyzn (Norbert Kochanowski, Robert Sałapatek, Daniel Kowalik, Damian Szyszkowski). To nie koniec zdobyczy sztafet. W zawodach 4x400 metrów kobiet srebro dla Anity Krawczyk, Weroniki Boreyszy, Martyny Boguszewicz i Karoliny Jędrzejczyk a w na tym samym dystansie wśród panów brązowe medale wywalczyli Tomasz Pick, Robert Sałapatek, Daniel Kowalik i Damian Szyszkowski.