0 1 połowa

Arka Gdynia

2

1 1 połowa

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już za chwilę na relację na żywo z meczu Wisła Kraków - Śląsk Wrocław.

• Deszcz, kiksy, niewykorzystane okazje, sporo akcji ofensywnych - tak można podsumować ten mecz. Mimo wyraźnej przewagi Korony w statystykach (strzały - 14:5) Arka zasłużenie zgarnia pełną pulę i wyraźnie zwiększa swoje szanse na utrzymanie.

• Koniec! Arka zdobywa niezwykle cenne 3 punkty!

• Gospodarze już bez entuzjazmu atakują bramkę strzeżoną przez świetnie dysponowanego dziś Steinborsa.

• Rzut wolny dla kielczan fatalnie wykonany przez Soriano. Gwizdy na stadionie.

• 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Soriano dośrodkowuje w pole karne, a Brown Forbes po raz kolejny zostaje zblokowany. Aktywny jest dziś ten zawodnik, ale nie jest w stanie przechytrzyć defensywy Arki.

• Taktyczna zmiana w zespole przyjezdnych. Da Silva powolnie opuszcza boisko, a wbiega na nie Młyński.

• Kielczanie nie poddają się i próbują zdobyć honorowego gola.

• GOOOOL! MARCINIAK! Vejinović dorzucił piłkę w pole karne po rzucie wolnym, a niekryty Marciniak głową skierował piłkę do siatki. Arka chyba już nie da sobie wyrwać tego zwycięstwa!

• Socha faulował i zasłużył na kartkę. Wykonanie rzutu wolnego z serii: do zapomnienia.

• 4479 widzów na stadionie.

• Cebula szarżował w polu karnym rywali, futbolówka trafiła do Soriano, a Włoch trafił jedynie w boczną siatkę. Nerwy w szeregach Korony.

• Nie ma karnego! Gramy dalej.

• Wielkie poruszenie na stadionie i VAR w użyciu. Marciniak dotknął piłki w polu karnym, jak zinterpretuje to sędzia?

• Kosakewicz spróbował strzału z 16 metrów, ale piłka trafiła do koszyczka Steinborsa.

• Kolejna zmiana. Socha pojawia się na boisku kosztem Banaszewskiego.

• Zaczyna się gra na czas Gdynian.

• Roszada także w szeregach Arki. Krwawienie Jankowskiego okazało się zbyt poważne i musi on zejść z boiska. Szansa dla Aankoura, który ustawia się na pozycji napastnika.

• Ostatnia zmiana zarządzona przez Letteriego. Jukić ustępuje miejsca Cebuli.

• STEINBORS! Golkiper po zmianie stron co chwilę ratuje swoich kolegów z defensywy i pracuje na miano piłkarza meczu! Tym razem ponownie zatrzymał Forbesa, a 30 sekund później Soriano.

• Bardzo aktywny w szeregach gości jest dziś Jankowski, ale o ile wykonuje dużo podań, o tyle sporo z nich jest niecelnych. Teraz piłkarz urodzony w Warszawie zalał się krwią i jest udzielana mu pomoc medyczna.

• Znowu Brown Forbes! Dośrodkowanie Kosakiewicza i piłkarz, który wszedł w przerwie, niedokładnie dołożył głowę, a futbolówka prześlizgnęła się obok słupka!

• Ten spokój mógł się zemścić! Fenomenalne podanie Soriano do Forbesa i Steinbors fantastycznie broni strzał Kostarykanina!

• Arka lepiej weszła w tę połowę. Rozgrywa spokojnie piłkę na połowie Korony.

• Strzelec gola ukarany żółtym kartonikiem.

• Jedna zmiana w przerwie. Pucko zakończył udział w meczu, w jego miejsce pojawia się Brown Forbes.

• Startujemy!

• Zawodnicy wracają na murawę.

• Spotkanie nie jest porywające, ale bywają nudniejsze w lepszych warunkach pogodowych. Przez początkowe 35 minut Korona kontrolowała mecz, nie dawała wykazać się przyjezdnym. Dość przypadkowy gol dla Arkowców zmienił diametralnie obraz meczu i przerwa przyszła w najlepszym możliwym momencie dla gospodarzy.

• Ostatni gwizdek arbitra i piłkarze schodzą do szatni.

• Minuta doliczona przez arbitra do pierwszej odsłony.

• Nalepa szarżował w polu karnym przeciwników, jednak świetnie interweniował Ivan Márquez.

• Gol dodał skrzydeł Arkowcom, którzy teraz szturmują pole karne Scyzorów.

• GOOOOOOOL! VEJINOVIĆ! Fatalne błędy w defensywie Korony, po dalekim wrzucie z autu Zbozienia piłka przeszła przez całe pole karne, a Holender z łatwością umieścił ją w siatce. Niespodzianka w Kielcach.

• Nie ogląda się dobrze tego meczu. Wątpliwe jednak, by w tych warunkach jakikolwiek piłkarz pokazał się na miarę swoich możliwości.

• Ajjj! Strata Marqueza, Vejinović popędził samotnie w stronę bramki strzeżonej przez Hamrola, ale jego strzał minął znacznie słupek. Ponownie Korona w natarciu.

• Arka ma problem z utrzymywaniem się przy piłce dłużej niż kilka sekund. Grając w taki sposób nie mogą myśleć o utrzymaniu się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• Marciniak ostro fauluje, jednak sędzia Przybył nie decyduje się na ukaranie go żółtą kartką.

• Fatalne podanie Rymaniaka prosto pod nogi Jankowskiego, który równie łatwo traci futbolówkę.

• Korona zdecydowanie częściej decyduje się na ataki. Nie wynika z nich jednak nic pożytecznego.

• Efektowną akcją popisał się teraz Rymaniak, w kilka sekund popisując się ruletą i założoną "siatą".

• Dośrodkowanie Vejinovića z rzutu wolnego i Arkowcy próbowali zmienić wynik strzałem z dystansu. Wydaje się, że uderzenia sprzed pola karnego to dobry pomysł na dzisiejsze spotkanie.

• Da Silva ma pretensje do arbitra, że ten nie odgwizdał faulu blisko pola karnego Korony. Wydaje się, że sędzia podjął słuszną decyzję.

• Warunki do gry są fatalne. Piłka co chwilę grzęźnie w murawie.

• Ależ to był błąd w szeregach Arki! Bezmyślne podanie defensora w światło bramki i mało brakowało, a Steinbors pozwoliłby, by piłka wturlała się między słupki.

• Tym razem Jankowski przekroczył przepisy i również obejrzał kartonik.

• Mnożą się rzuty wolne dla kielczan. Tym razem faulował Maghoma, za co ukarany został żółtą kartką, a Arweladze uderzył mocno niecelnie.

• Pierwsza okazja dla Arki, ale skutecznie interweniuje Hamrol.

• ...ale najpierw zmiana. Kovacević z grymasem bólu schodzi z boiska przy pomocy fizjoterapeuty. Szansę dostaje Gnjatić.

• Banaszewski ostro fauluje Rymaniaka i gospodarze będą mieć kolejny rzut wolny.

• Bośniak próbuje grać dalej. Korona spokojnie rozgrywa piłkę między defensorami.

• Niestety boisko sprzyja kontuzjom. Kovacević leży na murawie i nie jest wykluczone, że nastąpi przymusowa zmiana.

• Rzut wolny dla Korony i niewiele zabrakło, by Soriano dosięgnął piłkę i wpakował ją do siatki!

• Nieciekawe warunki na boisku. Obfita ulewa sprawia, że piłka zatrzymuje się na murawie.

• Pierwszy gwizdek pana Przybyła! Zaczęła Korona.

• Następuje przywitanie kapitanów i zaraz zaczynamy. Liczymy na otwarty, ofensywny mecz już od pierwszych minut.

• Ostatnie starcie tych drużyn odbyło się w lutym. Wtedy Korona wywiozła z Gdyni 3 punkty, zwyciężając 2:1. Co ciekawe, w rundzie jesiennej padł taki sam wynik.

• Gdynianie nie wygrali żadnego z siedmiu ostatnich spotkań na wyjeździe. Może trzysetny mecz ich obecnego trenera Jacka Zielińskiego w Ekstraklasie to okazja do przełamania?

• Korona znajduje się na czele grupy spadkowej z 43 punktami na koncie. Arka natomiast znajduje się jedynie punkt nad strefą spadkową.

• Witamy w relacji z meczu 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy.