MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konwencja PiS w Katowicach. Jarosław Kaczyński do środowisk LGBT: Wara od naszych dzieci!

Kacper Rogacin
Fot. Marek Szawdyn / Polska Press
- Środowiskom LGBT nie chodzi o żadną tolerancję. Chodzi o afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa i o ich prawo do adopcji dzieci. Tu mówimy: nie! A już w szczególności, jeśli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci! - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Katowicach.

W swoim przemówieniu Kaczyński odniósł się do słów Pawła Rabieja, który powiedział w wywiadzie dla "DGP":

"Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją".

- Ze strony opozycji nie mamy programu. W dalszym ciągu mamy tylko szczególnego rodzaju ideologię. Ja muszę podziękować za szczerość panu wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno. Nie chodzi o żadną tolerancję. Chodzi o afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa i o ich prawo do adopcji dzieci. Tu mówimy nie! A już w szczególności, jeśli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci! - grzmiał z mównicy Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Katowicach.

Fot: Janusz Wójtowicz

Wrocław: Dzień bez Samochodu. Dziś jeździmy komunikacją miej...

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się też do nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego.

- Trzeba jeszcze raz zapytać, o co nam chodzi w kontekście tych wyborów do PE. Polska jest sercem Europy i naszym programem jest to, by w sercu Europy uzyskać europejski poziom życia dla Polaków. Na ten poziom życia składają się m.in. płace, które muszą być europejskie - powiedział.

- Nie ma innej opcji dla Polski, niż obecność w Unii Europejskiej. Tego chce większość Polaków. Ale po co my jesteśmy w Unii? Po to, żeby realizować europejski poziom życia dla Polaków. O to będziemy zabiegać - dodał Jarosław Kaczyński.

- Sondaże, o których dzisiaj słyszałem, są dobre. Ale pamiętajcie: wyborów nie wygrywają sondaże, tych wyborów nie wygrywają socjologowie, z całym szacunkiem dla nich oczywiście. Wybory wygrywa się w ciężkiej pracy. Takiej właśnie śląskiej, twardej, zdecydowanej, jednoznacznej, z jasnym celem. Taka praca nas czeka. I nie tylko kandydatów, ich bezpośrednie otoczenie, ale całą naszą formację, partię, koalicję. Musimy twardo w tej kampanii wyborczej wykonać jedno, ale niezwykle ważne zadanie. Musimy dotrzeć z naszym projektem, wielkim projektem dla Polski, do rodaków. Bo z tym jest różnie. Bardzo wielu z nich jeszcze ciągle tego projektu nie zna. Widzi kłótnie, różnego rodzaju spory. Ale nie widzi tej istoty. I to nie ich wina. Jeśli do ludzi to nie dociera, to my musimy uderzać się w piersi. I w tej kampanii musimy ten nasz projekt dla Polski przekazać Polakom, bo wtedy zwyciężymy. To jest pewne - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki więcej powiedzieli w Katowicach o śląskim charakterze, śląskiej historii, śląskiej ciężkiej pracy w kopalniach i hutach, nawet śląskich perspektywach, niż o konkretach na temat przyszłej polityki europejskiej, którą Prawo i Sprawiedliwość chce kształtować po majowych wyborach.

Premier Morawiecki: Śląsk musi być Doliną Krzemową Polski i ...

Po prezesie PiS głos zabrał premier Mateusz Morawiecki.

- Ziemia śląska, ludzie z tej ziemi to ludzie bardzo wytrwali, pracowici, rzeczywiście kierujący się etosem pracy, patriotyzmu i ludzie z tej ziemi rzeczywiście potrafią wygrywać. Pamiętacie nasze ostatnie zwycięstwo na mistrzostwach Europy halowych w Glasgow, ile medali zdobyliśmy? Pięć medali. Ale nie wiem czy wiecie, że 3 z tych 5 osób pochodziły właśnie z województwa śląskiego. Brawo dla nich. Oni pokazywali wytrwałość. Pokazali jak wygrywać, zwyciężać. I my w naszych wysiłkach, staraniach też musimy pokazać ogromną dyscyplinę, mobilizację, samozaparcie po to, żeby wygrać te wybory do PE - mówił premier.

POLECAMY:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Konwencja PiS w Katowicach. Jarosław Kaczyński do środowisk LGBT: Wara od naszych dzieci! - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński