Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs na projekt wiat przystankowych rozstrzygnięty

red
Biały tynk i cegła, stalowa rama jako konstrukcja, przeszklone boki i przestronne ławki. Tak wyglądać będzie wiata przystankowa przy ulicy Cukrowej. Zwycięski projekt nadesłał zespół ze Śląska.

Uczestnikami mogli być studenci i absolwenci wydziałów budownictwa, architektury oraz ASP. Prace oceniała czteroosobowa komisja, w której znaleźli się m.in. Kierownik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Robert Strzałkowski oraz Rafał Wolski, współautor projektu „Nowej Cukrowni”.

Konkurs zorganizowany przez firmę Alsecco i ZDiTM został bardzo pozytywnie odebrany. Ideą było zachęcenie do realizacji projektu, który będzie później zrealizowany i posłuży pasażerom komunikacji miejskiej i lokalnym mieszkańcom. Nadesłanych zostało kilkanaście prac z całej Polski. Ostatecznie po długich i burzliwych naradach jury konkursowe zdecydowało się nagrodzić projekt autorstwa dwóch studentek Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej – Natalii Płoskonki i Moniki Wrodarczyk. Zwyciężczynie otrzymają nagrodę w wysokości 2 tys. zł.

- Muszę przyznać, że wzięliśmy udział w konkursie, bo nas zaintrygował, był nietypowy i ciekawy – mówi Natalia Płoskonka. – Nieczęsto przecież przedmiotem takich zmagań są wiaty przystankowe. Decyzja jury nas zaskoczyła, jesteśmy bardzo zadowolone ze zwycięstwa.

Zwycięski projekt zakłada, że przy budowie wiat powinny zostać użyte biały tynk i cegła. Funkcję konstrukcyjną pełni stalowa rama, tylna oraz boczne części obiektów są przeszklone. Wewnątrz wiat znalazło się miejsce na przestronne ławki.

Wybrany projekt jest estetyczny, schludny, a stylistka wiat nawiązuje do powstających zabudowań kompleksu „Nowa Cukrownia”. Teraz projekt architektoniczny zostanie przekształcony w budowlany. Zrealizuje to inwestor okolicznej inwestycji w konsultacji z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego. Wiaty zostaną udostępnione mieszkańcom Szczecina wiosną 2017 roku. Będą zlokalizowane przy ul. Cukrowej. Pierwsza powstanie w istniejącej już zatoce (kierunek - ul. Krygiera), druga – w miejscu, gdzie znajduje się już przystanek autobusowy (kierunek - centrum).

Wszystkie koszty związane z powstaniem obiektów zostaną pokryte przez organizatora - konkursu spółkę Alsecco, inwestora kompleksu „Nowa Cukrownia”.

Zobacz także:
Sonda. Palenie e-papierosów w miejscach publicznych

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński