Konkurs fotograficzny „Na szlaku Baltic Pipe”. Stwórz razem z nami mapę turystyczną regionu zachodniopomorskiego

Materiał promocyjny GAZ-SYSTEM
Dobrze znasz swój region? Podziel się z nami swoimi ulubionymi miejscami w województwie zachodniopomorskim, a najciekawsze z nich trafią na mapę turystyczną. Zgłoś się do konkursu, który prowadzimy wspólnie z GAZ-SYSTEM. Wystarczy przesłać do nas zdjęcie, a jury wybierze – spośród wszystkich nadesłanych - 12 miejsc. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zobacz szczegóły konkursu „Na szlaku Baltic Pipe”.

„Na szlaku Baltic Pipe” – tak brzmi nazwa konkursu fotograficznego organizowanego wspólnie z energetyczną spółką GAZ-SYSTEM, inwestora Baltic Pipe, gazociągu, którego rozbudowa przyczyni się do rozwoju gospodarczego trzech województw – wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii ukazującej ciekawe miejsce z województwa zachodniopomorskiego w jednej z dwóch kategorii:

 • kulturalno-historycznej;
 • przyrodniczej.

zgłoszenie konkursowe

„Na szlaku Baltic Pipe” - kto może się zgłosić

Jedna osoba może wysłać jedno zgłoszenie. Powinno się w nim znaleźć zdjęcie przedstawiające miejsce ciekawe pod względem kulturalno-historycznym lub przyrodniczym wraz z opisem, dlaczego właśnie to miejsce zasługuje na to, by znaleźć się na mapie turystycznej województwa zachodniopomorskiego. Mogą być to miejsca znane, ale też jeszcze nieodkryte przez turystów. Udział w konkursie osoby pełnoletnie lub osoby powyżej 13. roku życia za pisemną zgodą opiekuna. Pokażmy, że nasz region ma bogatą historię, wspaniałe tradycje i niezapomniane krajobrazy, które można podziwiać podczas wycieczek.

Każde

Spośród wszystkich nadesłanych prac jury, w skład którego wejdą przedstawiciele fundatora konkursu GAZ-SYSTEM oraz przedstawiciele redakcji „Głosu Szczecińskiego” oraz „Głosu Koszalińskiego”, wyłoni 12 finałowych fotografii. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 25 sierpnia 2020 roku.

Zdjęcia będą oceniane pod kątem zgodności z tematem konkursu i wartości artystycznej, co sprawia, że szansę na zwycięstwo otrzymają nie tylko profesjonalni fotografowie, ale także wszyscy pasjonaci. Wynik poznamy już 7 września.

>> KLIKNIJ i zgłoś swoje zdjęcie w konkursie! <<

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

 • Pierwsze 300 osób, które poprawnie wypełniły formularz oraz zgłosiły swoje zdjęcia, otrzyma nagrodę książkową autorstwa Adama Wajraka „Wielka księga prawdziwych tropicieli”
 • Nagroda główna trafi do 6 autorów najlepsze zdjęć w każdej kategorii w każdym województwie:
  - kamera Go Pro, plecak,
  - torba materiałowa,
  - konkursowa mapa turystyczna,
  - książka „Wielka księga prawdziwych tropicieli” autorstwa Adama Wajraka
 • Autorzy 30 najlepszych zdjęć wybranych przez Jury konkursu (po 5 w każdej kategorii w każdym województwie) otrzymają nagrody:
  - plecak,
  - stacja ładująca,
  - torba materiałowa,
  - konkursowa mapa turystyczna,
  - książka „Wielka księga prawdziwych tropicieli” autorstwa Adama Wajraka

Najciekawsze zdjęcia z 3 województw na trasie inwestycji zostaną opublikowane w jednym, podręcznym przewodniku turystycznym. Przewodnik ukaże się 25 września razem z wydaniami „Głosu Szczecińskiego”, „Głosu Koszalińskiego”. Będzie miał formę składanej mapy turystycznej. Na jednej stronie znajdzie się mapa z zaznaczonymi miejscami wyłonionymi w konkursie, a na drugiej legenda z dokładnym i ciekawym opisem zwycięskich miejsc.

Województwo zachodniopomorskie to bezpieczny i dynamicznie się rozwijający region kraju. Dobrym przykładem ciągłego rozwoju jest inwestycja Baltic Pipe, która zostanie zlokalizowana na terenie powiatów goleniowskiego oraz gryfickiego. Na rozbudowie tłoczni gazu w Goleniowie oraz budowie nowego gazociągu relacji Płoty-Goleniów (stanowiącego fragment projektu Baltic Pipe) skorzysta nie tylko system energetyczny Polski, ale także lokalne społeczności na obszarach, przez które inwestycja będzie przebiegać. Budowa jest prowadzona w sposób bezpieczny dla otoczenia, a praca gazociągu po jego oddaniu będzie nieustannie monitorowana, by zachować ciągłość przesyłania gazu do odbiorców. Baltic-Pipe dla województwa zachodniopomorskiego to także szansa na czystsze powietrze, między innymi poprzez przyłączenie elektrociepłowni Dolna Odra.

zgłoszenie konkursowe

Ważne terminy

 • Zgłoszenia przyjmowane są: od 31 lipca do 25 sierpnia do godz. 23.59
 • Wyniki zostaną ogłoszone: 7 września
 • Przewodnik znajdziesz: w „Głosie Szczecińskim” i „Głosie Koszalińskim” 25 września.

Zasady konkursu

 • Jedna osoba może zgłosić jedno zdjęcie.
 • Udział w konkursie mogą brać tylko osoby pełnoletnie.
 • Zgłoszenie ma dotyczyć miejsca historycznego lub przyrodniczego w województwie zachodniopomorskim.
 • Zdjęcie i opis muszą być wykonane samodzielnie.

>> KLIKNIJ i zgłoś swoje zdjęcie w konkursie! <<

Honorowy patronat konkursu "Na Szlaku Baltic Pipe" objęli wojewodowie województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.
Baltic pipe

REGULAMIN KONKURSU

DO POBRANIA: Zgoda dla osób niepełnoletnich na udział w konkursie "Na szklaku Baltic Pipe"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński