MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec z pętlą autobusową przy pl. Wolności w Stargardzie. Zobaczcie, co się zmieni

Wioletta Mordasiewicz
Od 1 lutego kasa biletowa  działająca obecnie przy ulicy Piłsudskiego zostanie przeniesiona do budynku centrum przesiadkowego. Po sieciówki trzeba będzie chodzić na ulicę Towarową
Od 1 lutego kasa biletowa działająca obecnie przy ulicy Piłsudskiego zostanie przeniesiona do budynku centrum przesiadkowego. Po sieciówki trzeba będzie chodzić na ulicę Towarową
Rewolucyjne zmiany spowodowane uruchomieniem centrum przesiadkowego w Stargardzie wejdą w życie już w najbliższy piątek.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą dla pasażerów ogromne. Muszą przyzwyczajać się do wielu nowości.

Nowe numery, nowe trasy

Linie autobusowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji będą miały nową numerację, a także nowe trasy. Zmieni się też liczba linii oraz rozkład jazdy. Pętla autobusowa przy placu Wolności zostanie od 1 lutego wyłączona z użytkowania dla autobusów MPK.

- Jej funkcje przejmie Zintegrowane Centrum Przesiadkowe przy ulicy Towarowej - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie. - Pasażerowie jednak nadal będą mogli wsiadać i wysiadać w rejonie placu Wolności, ponieważ w jego okolicy zlokalizowane zostaną dodatkowo trzy nowe przystanki. Jeden z nich znajdzie się przy skwerze Jana Pawła II na ulicy Czarnieckiego.

Dwa kolejne przystanki autobusowe dla pasażerów MPK będą się znajdowały na początku ulicy Struga. W związku z uruchomieniem ZCP nowe przystanki autobusowe pojawią się też przy ulicach Andersa, Wojska Polskiego, Wieniawskiego oraz przy ulicy Cieplnej.

Od 1 lutego nie będzie też kasy biletowej przy placu, przy ulicy Piłsudskiego.

- Będzie funkcjonowała w terminalu odprawy pasażerów Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ulicy Towarowej - dodaje MPK. - Ale godziny jej otwarcia nie ulegną zmianie.

- Trochę będzie daleko, żeby kupić sieciówkę - komentowała grupka uczniów, których spotkaliśmy przy starej dyspozytorni przy ulicy Piłsudskiego. - Ale cóż, trzeba będzie się przyzwyczaić.

Kasa biletowa w centrum przesiadkowym będzie czynna: od poniedziałku do piątku bilety można kupować od godz. 6 do 19, a w soboty, niedziele i święta- od godz. 9 do 17.30.

ZOBACZ TEŻ:

Informacje na peronach

Przez Zintegrowane Centrum Przesiadkowe przy ul. Towarowej będą przejeżdżać prawie wszystkie autobusy, zarówno miejskie jak i pozamiejskie. Pierwsze cztery perony przeznaczone będą dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

- Z peronów nr 1 i 2 autobusy będą odjeżdżały w kierunku ul. Wyszyńskiego, natomiast z peronów nr 3 i 4 w kierunku ul. Szczecińskiej - informuje miejski przewoźnik. - Pozostałe perony zarezerwowane są dla innych przewoźników komunikacji międzymiastowej i dalekobieżnej, którzy oferują pasażerom transport w różnych kierunkach. Informacje o godzinach i kierunkach odjazdów autobusów prezentowane będą na tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej, zlokalizowanych na peronach i w budynku ZCP.

Trasy linii komunikacyjnych, numeracja oraz mapki z nowymi trasami można znaleźć na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. MPK konsultowało pomysły z mieszkańcami, którzy mieli możliwość komentować zmiany i składać propozycje. Niektóre z nich uwzględniono. Od 1 lutego zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów, a do niektórych miejsc czas dojazdu będzie krótszy.

- Zakłada się między innymi skrócenie czasu dojazdu z centrum miasta do przystanku Metalowa - rondo - zapewniają miejscy urzędnicy. - Z 28 zostanie on skrócony do około 17 minut. - Dzięki zmianom dojazd pracowników z poszczególnych obszarów do parku przemysłowego będzie odbywał się znacznie szybciej.

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie. Więcej na ten temat:

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie - wizualizacja

Stargard. Centrum przesiadkowe za 23 mln zł. Kiedy ruszy budowa?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński