Koniec serii meczów bez porażki Błękitnych Stargard

Grzeorz Drążek
Błękitni mają cztery zwycięstwa, pięć remisów i trzy porażki.
Błękitni mają cztery zwycięstwa, pięć remisów i trzy porażki. Tadeusz Surma
W dwunastej kolejce spotkań II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali na wyjeździe z Polonią Bytom 0:2.

W dzisiejszym spotkaniu w Bytomiu stargardzki zespół zagrał z rywalem, który ostatnio tylko przegrywał i spadł w tabeli na przedostatnie, siedemnaste miejsce. Błękitni, którzy zajmowali czwartą pozycję, nie potrafili jednak pokonać Polonii.

Już na początku spotkania gospodarze strzelili gola. W 8 minucie Przemysława Wróbla pokonał Sławomir Musiolik. Stargardzki zespół starał się odpowiedzieć, ale brakowało skuteczności. Na bramkę gospodarzy strzelali między innymi Wojciech Fadecki, Grzegorz Szymusik, Grzegorz Rogala, Paweł Lisowski. Strzały były albo niecelne, albo skutecznie bronił bramkarz gospodarzy.

Polonia miała kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, ale jej zawodnicy w kilku sytuacjach też byli nieskuteczni. W 81 minucie czerwoną kartkę obejrzał obrońca Błękitnych Patryk Baranowski. Był to efekt pokazania mu przez sędziego drugiej żółtej kartki.

Wynik spotkania zmienił się w 84 minucie i ponownie ze zdobycia gola cieszyli się gospodarze. Tym razem Wróbla pokonał Piotr Ceglarz. Polonia po czterech kolejnych porażkach przerwała serię spotkań bez zwycięstwa, a Błękitni zakończyli serię meczów bez porażki na sześciu spotkaniach.

W sobotę, 15 października, Błękitni zagrają w Stargardzie z Odrą Opole.

Polonia Bytom - Błękitni Stargard 2:0 (1:0)

Bramka Musiolik 8, Ceglarz 84.

Błękitni: Wróbel, Rogala, Pustelnik, Baranowski, Szymusik, Lisowski, Karmański, Więcek (69 Magnuski), Flis (85 Zdunek), Fadecki, Brzeziański (46 Inczewski).

Polecamy na gs24.pl:

Dzisiaj na Szczecińskiej Gubałówce odbyła się VI edycja Biegu Górskiego na K2. Zawody na dystansie 8611m (wysokość góry K2) były w typowo leśno-crossowym terenie na trasie obfitującej w liczne podbiegi i zbiegi, korzenie, kamienie i piasek, a w przypadku występowania opadów – także błoto. W imprezie wzięło udział ponad 500 osób.