Konferencja w sprawie przyszłości Europy. Czy w Unii Europejskiej czujemy się bezpiecznie? Jak kształtuje się przyszłość UE?

Materiał informacyjny Parlamentu Europejskiego
Udostępnij:
Przyszłość Europy leży w Twoich rękach. Teraz każda obywatelka i obywatel Unii Europejskiej może zabrać głos w debacie na temat wyzwań i priorytetów, jakimi UE powinna podążyć. W tym celu powstała elektroniczna platforma, która umożliwia komunikację wszystkich zainteresowanych losem Europy. Ich głos zostanie wysłuchany przez Parlament Europejski oraz Radę i Komisję Europejską. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć i jakie okazję stwarza Konferencja w sprawie przyszłości Europy.

Zależy Ci na przyszłości Europy? Powiedz, co jest dla Ciebie ważne

Konferencja w sprawie przyszłości Europy to platforma, w której obywatele UE mogą zabrać głos w ważnych dla nich sprawach.
Co warto wiedzieć? Na konferencję składa się wielojęzyczna platforma cyfrowa, dostępna na stronie: http://futureu.eu. To właśnie tutaj można podzielić się swoją wizją dotyczącą przyszłości Europy. Idee, które zdobędą największe poparcie trafią do sprawozdania z pomysłami młodzieży na Konferencję w sprawie przyszłości Europy.

Będą one również uwzględnione w czasie dyskusji na forum europejskich paneli obywatelskich i na sesjach plenarnych.

Jakie tematy zostaną poruszone podczas Konferencji w sprawie przyszłości Europy?
Wśród ważnych obszarów związanych z przyszłością Europy na platformie znalazły się m.in.:

  • zmiany klimatyczne,
  • ochrona środowiska,
  • gospodarka,
  • sprawiedliwość społeczna,
  • prawa człowieka,
  • innowacje technologiczne.
  • edukacja i sport.

Nie znaczy to jednak, że tylko tematy z tych kręgów będą omawiane na Konferencji. W dyskusji związanej z przyszłością Wspólnoty ważna jest kreatywność, dlatego może ona wykraczać poza wspomniane tematy. Wspólna debata pozwoli razem budować wartości demokratyczne, a także silniejszą i bardziej odporną Europę.

Przypomnijmy, że platforma zrzesza wszystkie wydarzenia, spotkania i dyskusje, które będą prowadzone w całej Unii Europejskiej. Już dziś na platformie jest ich ponad 1500.

Masz od 16 do 30 lat i swój pomysł, którym chcesz się podzielić z innymi? [/c]

Koniecznie wejdź na https://www.youthideas.eu/pl. Internetowa platforma www.youthideas.eu/pl zostałą stworzona przez Parlament europejski w 2018 r. i służy młodzieży, która może się na niej wypowiedzieć, co sądzi o dzisiejszych problemach Europy. A także przedstawić swoje pomysły na jej przyszłość. Do tej pory w ramach europejskiej akcji „Konferencja w sprawie przyszłości Europy”młodzi ludzie przesłali już 1229 pomysłów.
Na platformie Youth Ideas użytkownicy mają szansę zwrócić uwagę na problemy, które ich niepokoją. Co znajduje się wśród nich?

Unia Europejska powinna zachęcać do instalowania dystrybutorów wody w miejscach publicznych, aby zniechęcić do korzystania z jednorazowych plastikowych butelek. - alarmuje jeden z internautów.

Niezwykle ważne jest, aby europejskie szkoły kształciły swoich uczniów w zakresie prawidłowej praktyki recyklingu. - brzmi z kolei inny z pomysłów.

Każdy głos jest ważny i każdy zostanie opublikowany na stronie internetowej inicjatywy. Co ciekawe, inni użytkownicy mogą go ocenić i przedyskutować swoje przemyślenia.

Na platformie jest również zbiór informacji przygotowanych przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Konferencja w sprawie przyszłości Europy. Czy w Unii Europejskiej czujemy się bezpiecznie? Jak kształtuje się przyszłość UE? - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński