Od godziny 17 do 20 w Miejskiej Strefie Letniej będzie można posłuchać muzyki „na żywo”. Nie zabraknie popularnych utworów bluesowo-rockowych, najpiękniejszych polskich szant czy poezji śpiewanej. Uroku plenerowym koncertom doda malowniczy widok na Wały Chrobrego i piaszczysta plaża z leżakami. Wstęp na Wyspę Grodzką jest bezpłatny.
Sklep z Ptasimi Piórami
- to kulturalna wizytówka Szczecina. Współtwórcą i liderem zespołu jest kompozytor, piosenkarz, pedagog - Ryszard Leoszewski. Sklep z Ptasimi Piórami wielokrotnie zwyciężał na festiwalach piosenki. Zespół wydał łącznie osiem autorskich płyt, a każdy jego koncert, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami. klep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami.
After Blues
- to duet brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. Zespół wyróżniający się intrygującym repertuarem, blisko współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską. Dwuosobowy skład wykonuje muzykę na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium. Grupę założyło dwóch kolegów ze szkoły muzycznej, Leszek Piłat (gitara basowa, śpiew, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, śpiew). Skład uzupełniało dwóch innych znajomych ze szkoły, Andrzej Kotok (gitara) i Zenon Szyłak (perkusja). Początkowo zespół nazywał się „3,50 po Obniżce”. Jeszcze w 1980 roku wygrał przegląd zespołów młodzieżowych organizowany w klubie „Słowianin”. Zespół przemianowany został na „After Blues”. Próby początkowo odbywały się w piwnicy domu na Żelechowie, gdzie mieszkał jeden z członków grupy. Następnie próby zespołu przeniosły się do klubu studenckiego „Pinokio”, a w 1985 do „Transu”. Obecny dwuosobowy skład (Leszek Piłat i Waldemar Baranowski) ustalił się w 1985. Po kilku latach grania w duecie lub z udziałem gości (m.in. Wojciech Waglewski, Ireneusz Dudek, Jan „Kyks” Skrzek) nastąpił nowy rozdział w historii grupy.
Klang
– zespół jest fenomenem na rynku szantowym. Muzycy śpiewają a capella, mają specjalny program żeglarski dla dzieci, przywrócili do życia słynne polskie przedwojenne pieśni morskie. W 2017 roku obchodzili 20 urodziny. Podczas koncertów prezentują ciekawe wokalne aranżacje pieśni morza ze szczególnym uwzględnieniem polskich pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego
Program:
Sobota 4 lipca
- godz. 17 After Blues
- godz. 18 Klang
Niedziela, 5 lipca
- godz. 17 Klang
- godz. 18:30 sklep z Ptasimi Piórami
Koncerty odbędą się w ramach projektu „Bulwary Miejsce Spotkania – Wakacje nad Odrą” oraz 75. urodziny Szczecina.