Przywrócony zostanie ruchu tramwajowy na odcinkach Brama Portowa - Basen Górniczy, Brama Portowa - Plac Kościuszki - Turzyn - Bohaterów Warszawy, Plac Kościuszki - Gumieńce, dalsze wstrzymanie na odcinkach Brama Portowa - Nowa - Dworzec Główny, Potulicka - Brama Portowa - Plac Rodła. Kolejne zmiany prawdopodobnie nastąpią 3 czerwca.
Komunikacja tramwajowa
1. Linie 2, 3, 4, 8BIS pozostaną zawieszone.
2. Linia 1 nadal będzie kursować na trasie Głębokie / Zajezdnia Pogodno - Dworzec Niebuszewo wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością co 12 min. (w dni powszednie po godz. 20, w soboty do godz. 9 i po 18, w dni świąteczne do godz. 11 i po 18 kursy na trasie skróconej do Zajezdni Pogodno z częstotliwością co 20 min.).
3. Linia 12 nadal będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 3-3-6 min. w godzinach szczytu, co 4-8 min. poza szczytem (5-7 w soboty i dni świąteczne), co 10 min. w dni powszednie po godz. 20, w soboty do godz. 9 i po 18, w dni świąteczne do godz. 11 i po 18.
4. Linia 5 w dni powszednie będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy, w soboty i niedziele według normalnego rozkładu jazdy.
5. Przywrócone zostaje kursowanie linii 7 na stałej trasie:
- w dni powszednie linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy
- w soboty i dni świąteczne linia będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy,
- przywrócone zostanie kursowanie linii 8 na stałej trasie, wg specjalnego rozkładu jazdy.
- częstotliwość kursowania w godzinach szczytu zostaje zwiększona do 6-minutowej, w pozostałych godzinach jak w normalnym rozkładzie jazdy.
6. Linia 9 będzie kursować na trasie Głębokie - Turzyn - Plac Kościuszki - Wyszyńskiego - Kolumba - Pomorzany wg specjalnego rozkładu jazdy
7. Skomunikowania z linii 1 i 9 na linie autobusowe na pętli Głębokie zostają utrzymane, przy czym czas na przesiadkę zmienia się w granicach -1 ÷ +3 min.
Komunikacja autobusowa
1. Zastępcze linie autobusowe 801 i 823 będą kursować na obecnych trasach wg dotychczasowej częstotliwości.
2. Zawiesza się funkcjonowanie zastępczych linii autobusowych 807 i 808.
3. Autobusy linii 88 w kierunku Okulickiego / Stobno Stacja ponownie będą zatrzymywać się na przystanku "Gumieńce", wspólnym z linią 528.
4. Wprowadza się dodatkowe zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:
- autobusy linii A, B, C, D, G, 522, 531 i 532 w kierunku Basenu Górniczego zatrzymywać się będą na przystanku "Brama Portowa" na ul. Wyszyńskiego przy arkadach.
5. Pasażerowie posiadający bilety miesięczne na linie 1, 2, 3, 4 lub 9 uprawnieni są do korzystania dodatkowo z następujących linii:
- na linię tramwajową 1 i 4 z linii autobusowych:
1. 801 na trasie Potulicka - Plac Rodła,
2. 823 na trasie Brama Portowa - Plac Rodła,
- na linię tramwajową 2 z linii autobusowych:
- 801 i 823 na trasie Brama Portowa - Plac Rodła,
- na linię tramwajową 3 z linii autobusowych:
- 823 na trasie Dworzec Główny - Plac Rodła,
- 801 na trasie Brama Portowa - Plac Rodła,
- linii tramwajowej 9 na trasie Pomorzany - Brama Portowa,
- na linię tramwajową 9 z linii autobusowej:
- 801 na trasie Potulicka - Brama Portowa.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?