Komu awans do III ligi? Dowiemy się w ostatniej kolejce. Vineta i Flota wciąż w grze

Vinecie brakuje już tylko punktu do awansu. W ostatnim meczu zagraj z Zefirem
Vinecie brakuje już tylko punktu do awansu. W ostatnim meczu zagraj z Zefirem fot. vineta wolin twitter
IV LIGA PIŁKARSKA. Vineta Wolin i Flota Świnoujście wygrały swoje niedzielne mecze i na szczycie tabeli nic się nie zmieniło. Wikingowie są już jedną nogą w III lidze.

Vineta podejmowała na swoim stadionie Inę Goleniów. Gospodarze wygrali 2:0. Przed przerwą trafił Maciej Ignasiak, a w 64. minucie Kamil Wiśniewski. Wikingowie odetchnęli z ulgą, bo wydawało się, że goleniowianie mocniej postawią się liderowi. Dla Iny porażka może oznaczać spadek do okręgówki. Wszystko przez to, że z III ligi spada Bałtyk Koszalin, co automatycznie powiększa liczbę spadających z IV ligi. Zespoły z miejsc 14-20 lecą, a 13. drużyna będzie walczyć w barażach.

Flota Świnoujście przystępowała do meczu wiedząc, że lider nie zamierza stracić punktów, a mimo to Wyspiarze zagrali jedno z lepszych spotkań w sezonie. Rozgromili Dąb Dębno aż 9:0. Nie jest to rekord sezonu, bo MKP Szczecinek pokonało Zefir Wyszewo 11:1, ale najwyższa klubowa - tak.

Wyniki 37. kolejki

Flota Świnoujście - Dąb Dębno 9:0, Vineta Wolin - Ina Goleniów 2:0, Biali Sądów - Orzeł Wałcz 0:0, Rasel Dygowo - MKP Szczecinek 3:1, Sokół Karlino - Pogoń Połczyn Zdrój 0:2, Chemik Police - Jeziorak Szczecin 3:3, Błękitni II Stargard - Wieża Postomino 5:3, Darłovia Darłowo - Hutnik Szczecin 2:1, Gwardia Koszalin - Zefir Wyszewo 2:2, Leśnik Manowo - Olimp Gościno 1:3.

Vineta jest 2 punkty przed Flotą w tabeli.