Kompromitacja dużego kalibru. Chemik Police stracił Puchar Polski [zdjęcia]

(sz)
Sławomir Kowalski
Już po pierwszym meczu wiadomo, że Chemik Police nie obroni Pucharu Polski. Przegrał 2:3 z E.Leclerc Radomką Radom.
E.Leclerc Radomka Radom odniosła historyczne zwycięstwo nad mistrzem Polski, Chemikiem Police i awansowała do Final Four Pucharu Polski!

Sensacja w Radomiu! E.Leclerc Radomka pokonała po tie-breaku...

Tak samo jak w poprzednim sezonie Chemik Police trafił w ćwierćfinale Pucharu Polski na klub z zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. 30 stycznia minionego roku pokonał 3:1 Wisłę Warszawa, a następnie zdobył trofeum. E.Leclerc Radomka Radom wyeliminowała w drodze do najlepszej ósemki Poli Budowlanych Toruń i KSZO Ostrowiec. W meczu z Chemikiem wspierał ją komplet publiczności, która nie musiała płacić za wstęp do hali.

W pierwszym i w drugim secie policzanki goniły przeciwnika. Wyprzedzić Radomkę udało się tylko raz i po godzinie walki było 1:1 w partiach. Gospodynie stawiały opór mistrzowi, a niespodzianki wcale się nie skończyły.

Trzeci set wyglądał inaczej niż poprzednie. Policzanki prowadziły 6:2, następnie 14:9 dzięki zagrywkom Bianki Busy oraz atakom nowej na boisku Katarzyny Gajgał-Anioł. Taka przewaga nie wystarczyła do zwycięstwa. Chemik dał się dopaść w samej końcówce. Po przegranej 23:25 był o krok od kompromitacji.

Podrażniony Chemik doprowadził w ekspresowym tempie do tie-breaka. Czwartego seta wygrał 25:14 i rozpędzony przystąpił do decydującej partii, która musiała zdecydować o awansie.

Drużyna Jakuba Głuszaka utknęła w niej praktycznie w jednym ustawieniu. Nie radziła sobie z zagrywkami Gabrieli Ponikowskiej i wskutek porażki 9:15 straciła szansę na kolejne trofeum w sezonie. Po Superpucharze policzanki obeszły się smakiem Pucharu Polski.

Zostały im Liga Siatkówki Kobiet i Liga Mistrzyń.

E.Leclerc Radomka Radom - Chemik Police 3:2 (20:25, 25:19, 25:23, 14:25, 15:9)