Jako pierwszy odkomarzany będzie Cmentarz Centralny. Później ekipy odkomarzające pojawią się w parkach, na skwerach i zieleńcach, kąpieliskach, pozostałych cmentarzach komunalnych także w rejonie lotniska Dąbie. Łącznie odkomarzaniem objętych zostanie w Szczecinie prawie 90 hektarów - najczęściej będą to tereny zielone.
Szczeciński Zakład Usług Komunalnych akcję odkomarzania przeprowadza co roku w dwóch turach: w na początku czerwca i w drugiej połowie lata, w sierpniu.
- Obejmuje wtedy te same tereny i ma na celu podtrzymanie efektu - tłumaczy Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Dokładne terminy i plan działań jest jednak ustalany w zależności od pogody i występowania zmasowanego wylęgu komarów.
Odkomarzanie przeprowadzane jest w Szczecinie od 1994 r. Oba jego etapy (wiosenny i letni) wykonuje się techniką zamgławiania na gorąco. Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi.
- Środki stosowane w Szczecinie nie są szkodliwe dla ludzi - zapewnia, rzecznik prasowy miasta.
Zamgławianie będzie prowadzone rano i tylko w dni bezdeszczowe. W tym roku (podobnie jak w poprzednim) Szczecin będzie odkomarzać firma Pestokil Bartosz Kopczuk. Koszt obu etapów walki z komarami wyniesie ponad 31 tys. zł.
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?