MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny wiadukt w Stargardzie w przebudowie. Auta pod nim nie przejadą

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Jest znany termin zamknięcia drogi pod wiaduktem przy ulicy Składowej w Stargardzie. Nastąpi to w poniedziałek, 16 listopada 2020 roku. To oznacza jeszcze większe utrudnienia na drogach w Stargardzie, które już są duże.

W związku z inwestycją PKP PLK na terenie Stargardu zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem przy ulicy Składowej w Stargardzie.

Wiadukt przy ulicy Składowej zostanie zamknięty w poniedziałek, 16 listopada 2020 roku.

- Utrudnienia są związane z kolejnym etapem inwestycji prowadzonej przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe - przypomina stargardzki magistrat. - W ramach przebudowy linii kolejowej Szczecin-Poznań zyskamy zupełnie nowe cztery wiadukty, pod którymi pojawią się drogi dla pieszych i rowerzystów.

Jako pierwsza zamknięta została droga pod wiaduktem w centrum Stargardu, łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego. To nastąpiło w grudniu 2019 roku. Od tego czasu piesi i kierowcy muszą nadrabiać drogi chcąc przedostać się z jednej części miasta na drugą.

Wiaduktem, którego przebudowa ruszyła jako druga w kolejności, jest ten przy ulicy Składowej. Roboty już się toczą, ale póki co, bez zamykania drogi.

ZOBACZ TAKŻE

Przebudowa drugiego wiaduktu w Stargardzie. Co już zrobili n...

Kolej kilka razy zmieniała termin zamknięcia drogi pod nim. Najnowszy termin to 16 listopada 2020 roku i ten ma być obowiązujący.

Na jeszcze większe utrudnienia w ruchu muszą przygotować się kierowcy. Po zamknięciu drogi pod wiaduktem w centrum Stargardu to między innymi ulicą Składową prowadzi jeden z objazdów. A od poniedziałku nie będzie można z niego korzystać. Cały ruch samochodowy skupi się na drogach pod wiaduktami przy ulicy Bogusława IV i tym łączącym ulice Pierwszej Brygady i Konopnickiej. A dodatkowym utrudnieniem jest to, że zamknięty zostałprzejazd przez ulicę Barnima w pobliżu wiaduktu łączącego ulice Szczecińską i Wyszyńskiego. To także jest związane z inwestycją PKP PLK na terenie Stargardu.

Jeśli chodzi o drogę pod wiaduktem przy ulicy Składowej, ma być ona zamknięta kilka miesięcy.

- Według zapowiedzi kolei zamknięcie ma potrwać do połowy przyszłego roku - informuje stargardzki magistrat. Kierowcy przez ten czas muszą korzystać z objazdu ul. Piłsudskiego, Konopnickiej, Pierwszej Brygady i Ceglaną.

ZOBACZ TAKŻE

Wiadukt w Stargardzie w przebudowie. Układają też nowe tory ZDJĘCIA

Na razie szykują się problemy komunikacyjne, ale później będzie lepiej.

- Cała inwestycja wiąże się z utrudnieniami komunikacyjnymi dla mieszkańców - przyznaje stargardzki magistrat. - W efekcie zyskamy jednak wiele korzyści, np. oczekiwane przejście łączące Zintegrowane Centrum Przesiadkowe z dworcem PKP. Wiadukt nad ul. Składową umożliwi z kolei miastu budowę północnej obwodnicy miasta, dzięki której wyprowadzimy sporą część ruchu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński