OPRAC.:
Mateusz Pietras
Aleksandra Mirosław triumfuje w zawodach Pucharu Świata w Salt Lake City
Aleksandra Mirosław triumfuje w zawodach Pucharu Świata w Salt Lake City @wspinannie/Twitter
Polka Aleksandra Mirosław wygrała kolejne zawody Pucharu Świata. W Salt Lake City we wspinaczce sportowej na czas znowu nie miałą sobie równych. W finale pokonała Indonezyjkę Desak Made Ritę Kusuma Devi. Tym razem w Stanach Zjednoczonych rekordu świata nie było. Natalia Kałucka zajęła piąte miejsce.

Trzecie tegoroczne zwycięstwo Mirosław

Aleksandra Mirosław po raz kolejny wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. Tym razem przystankiem było Salt Lake City w USA. Polka dominowała od początku. W finale pokonała Indonezyjkę Desak Made Ritę Kasumę Dewi. Trzecie miejsce w zawodach przypadło Deng Lijuan z Chin.

Piąte miejsce na ściance w stolicy stanu Utah zajęła Natalia Kałucka z Tarnowa.

To już trzecie zwycięstwo Mirosław w tym sezonie. 29-latka była najlepsza także w dwóch poprzednich zawodach Pucharu Świata - pod koniec kwietnia w Seulu, gdzie trzykrotnie biła rekord świata oraz na początku maja w Dżakarcie. W sumie zwyciężyła w siedmiu ostatnich rundach Pucharu Świata, w których brała udział.

Rekord Mirosław nie tym razem

W Salt Lake City Mirosław uzyskała najlepszy wynik w półfinale (6,39), w którym wyprzedziła Chinkę Deng Lujian, a w finale pokonała ściankę w czasie 6,43, nie dając szans Indonezyjce Dewi (6,82), z którą wygrała także w finale w Dżakarcie. Warto wspomnieć, że obecny rekord należy do lublinianki. W Seulu pokonała trasę w czasie 6,25.

„Job done” - napisała na Twitterze i dołączyła zdjęcie z trzema złotymi medalami - z Seulu, Dżakary i Salt Lake City.

Mirosław nie planuje startu w kolejnych zawodach Pucharu Świata w Villars-sur-Glane (30 czerwca - 2 lipca) i w Chamonix (7-9 lipca). Chce się skupić na przygotowaniach do mistrzostw świata w Bernie (1-12 sierpnia), które będą pierwszą imprezą kwalifikacyjną do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

W 2024 roku w Paryżu jej popisowa specjalność będzie już osobną konkurencją.(PAP)