MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny nowoczesny budynek w centrum Szczecina. Najlepsza zachodniopomorska uczelnia wybuduje akademik

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Rektor PUM prof. Bogusław Machaliński (po lewej) i prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marianem Cristescu podpisują list intencyjny.
Rektor PUM prof. Bogusław Machaliński (po lewej) i prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marianem Cristescu podpisują list intencyjny. Szymon Wasilewski
Za trzy lata w Szczecinie ma powstać najnowocześniejszy w Polsce akademik. Inwestycję planuje Pomorski Uniwersytet Medyczny. W poniedziałek podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Obiekt, w którym znajdzie się miejsce dla około 500 studentów powstanie na dwóch działkach położonych przy al. Piastów 28-29 w Szczecinie. Przekazane zostały one uczelni w czerwcu tego roku od Skarbu Państwa przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

W poniedziałek w rektoracie PUM podpisano list intencyjny pomiędzy Rektorem PUM prof. Bogusławem Machalińskim, prezesem Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marianem Cristescu oraz prezesem Banku PEKAO S.A. Leszkiem Skibą (nie był obecny w Szczecinie, ale odczytano jego oświadczenie) w sprawie budowy akademika o podwyższonym standardzie.

- Brakowało nam do tej pory akademika o podwyższonym standardzie. Mamy wiele sygnałów od rodziców z różnych miast w Polsce, którzy wysyłają swoje dzieci do nas na uczelnię, z pytaniami gdzie ich pociechy będą mieszkać. Zależy im, aby był to punkt bezpieczny, dobrze skomunikowany, a warunki socjalno-bytowe były dobre - mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM.

W nowym obiekcie studenci poza pokojami, będą mogli skorzystać m.in. z siłowni, sklepu, strefy ciszy, gastronomii, pralnii, strefy zieleni. Co prawda projekt budowlany akademika jeszcze nie powstał, ale inwestor zapowiada, że będzie się inspirować najlepszymi rozwiązaniami. Obiekty mają spełniać standardy 3-4 gwiazdkowych hoteli.

- Szukaliśmy rozszerzenia naszego portfolio poprzez akademiki, ponieważ uważamy, że jest to nisza na polskim rynku. Będzie to pierwszy taki obiekt w Polsce przez nas wykonany - opowiada Gheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

PHH to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, która zarządza hotelami należącymi do Skarbu Państwa. Kolejnym krokiem uczelni i jej partnerów będzie wykonanie projektu architektonicznego, następnie budowa.

Według rankingu "Perspektyw", PUM jest najlepszą zachodniopomorską uczelnią, znalazł się w pierwszej dziesiątce najnowszego zestawienia. Spośród medycznych uczelni lepiej oceniony został tylko Gdański Uniwersytet Medyczny.

- Bardzo cieszy nas ten progres. W ciągu ostatnich trzech lat awansowaliśmy z 30 miejsca do pierwszej dziesiątki. To wspólny sukces całej naszej społeczności akademickiej. Naszą rolą było wypracowanie takich mechanizmów, które stymulują wszystkich naszych pracowników do jeszcze bardziej efektywnej pracy - komentuje rektor PUM.

Zobacz też:

Zobacz na kolejnych podstronach! ->

Ranking Perspektywy 2020. Jak wypadły uczelnie ze Szczecina i regionu?

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Na psychologię na Uniwersytecie Szczecińskim startowało 6 osób na jedno miejsce. Obecnie psychologia obejmuje wiele różnych dziedzin i działów, co absolwentom tego kierunku może dać wiele różnych możliwości na ciekawe zatrudnienie. Psychologia rozwoju człowieka, psycholingwistyka, patopsychologia, czy neuropsychologia – to tylko nieznaczny ułamek działów, z którymi zapozna się każdy student.

Jakie są najpopularniejsze kierunki na szczecińskich uczelniach?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński