Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty w Szczecinie. Zatrzymano 7 komputerów i sprzęt monitoringu

Bogna Skarul
Bogna Skarul
- Październikowe działania Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego punktu hazardowego – informuje Małgorzata Brzoza Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - W ostatnich dniach października zamknięto nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie na Prawobrzeżu przy ul. Leszczynowej.

- Mówimy o tym zamknięciu dopiero teraz, bo przez cały czas trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - tłumaczy rzeczniczka prasowa. - Nie mogliśmy wcześniej ujawnić tej sprawy.

Dodaje przy tym, że nielegalny punkt hazardowy przy ul. Leszczynowej został 'namierzony" przez samych funkcjonariuszy KAS.

- W tym wypadku nie pomagali nam mieszkańcy okolicy - mówi Małgorzata Brzoza.

Nielegalny punkt hazardowy na Prawobrzeżu mieścił się w blaszanym kontenerze, który stał na przeciwko bloków mieszkalnych. Kontener był oznakowany jako "Kwiaciarnia", ale w oknach znajdowały się kraty, a szyby były szczelnie zasłonięte, aby z zewnątrz nie można było niczego podpatrzeć co się dzieje w środku.

ZOBACZ TAKŻE:

- Nasi funkcjonariusze mieli kłopot aby wejść do środka - opowiada rzeczniczka prasowa. - Próbowali wyważyć zamek w drzwiach, ale to się nie udało. Dopiero musieli użyć pilarki i wybić szybę w drzwiach.

Przeszukali lokal, w którym, jak się okazało - prowadzony był nielegalny hazard.

Zabezpieczone zostały komputery wykorzystywane do gier hazardowych. Podczas przeszukania lokalu ujawniono również dodatkowy monitor do obsługi kamer przemysłowych. Zabezpieczono także ruter, kamery do monitoringu i telefon komórkowy.
W działaniach uczestniczyło 14 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.
Działania były prowadzone na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże.

Nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie zamknięty po sygnała...

- W tej chwili trwają prace mające na celu ustalenie osób, które prowadziły te nielegalną działalność, właściciela konteneru - dodaje Małgorzata Brzoza i tłumaczy, że według prawa za udostępnienie lokalu czy nawet jego części pod automaty do gier, posiadacz lokalu narażony jest także na odpowiedzialność prawną (karę pieniężną), w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Kara ta nie jest uzależniona od wykazania świadomego naruszenia przepisów ustawy o grach hazardowych.

Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński