MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny krok do realizacji przebudowy Szczecińskiego Domu Sportu. Miasto wybrało wykonawcę

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Firma BUDIMEX S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy SDS-u
Firma BUDIMEX S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy SDS-u Andrzej Szkocki
Firma BUDIMEX S.A. została wybrana z pośród czterech chętnych do realizacji przebudowy Szczecińskiego Domu Sportu. Według oferty złożonej w przetargu, inwestycja będzie kosztowała ponad 108 milionów złotych.

Kwota jest o wiele wyższa od tej, którą miasto planowało przeznaczyć na przebudowę, dlatego na decyzję magistratu czekaliśmy niemal dwa miesiące. Miasto musiało znaleźć ponad 20 milionów, które trzeba będzie dołożyć do planowanej sumy. Oferta, którą złożył Budimex i tak jest najniższa z pośród czterech, które wpłynęły w przetargu.

- Zanim dojdzie do podpisania umowy musi minąć czas na złożenie ewentualnych odwołań - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie, która będzie nadzorować przebudowę.

Przebudowa będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, a wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 36 miesięcy na zrealizowanie zadania.

Nowoczesna hala i basen

Nowy basen zostanie rozbudowany do ośmiu torów. Objętość zwiększy także hala sportowa, która będzie mogła pomieścić 1500 kibiców i będzie dostosowana do wymogów licencyjnych, co pozwoli na rozgrywanie w niej ligowych spotkań wszystkich halowych zespołów ze Szczecina. W budynku będą także dwie sale bokserskie oraz zaplecze szatniowo-socjalne. Nie zabraknie również nowoczesnych rozwiązań.

- Technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75% wód popłucznych. Ponadto wykonana zostanie instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej. Do budowy wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku. Obiekt będzie nadto wyposażony w instalację fotowoltaiczną - informuje Zieliński.

SDS pozostaje zamknięty od 1 listopada 2021 roku, kiedy podczas wichury zawaliła się część ściany. Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln złotych z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński