Kolejny cenny, wyjazdowy punkt Floty

(dc)
archiwum
Piłkarze Floty Świnoujście znów sprawili radość swoim kibicom. Zdobyli punkt na boisku w Nowym Sączu, gdzie zremisowali z Sandecją 1:1. Bramkę dla gości zdobył Tomasz Ostalczyk.

Początek należał do Sandecji, ale w bramce Floty Paweł Waśków bronił dobrze i szczęśliwie. W 21 minucie przed szansą na gola dla Floty stanął Christian Nnamani, lecz nie wykorzystał okazji sam na sam z golkiperem rywali. W 28 minucie znów Waśków musiał pokazać umiejętności po dobrym strzale Burkhardta.

W 52 minucie było 1:0 dla Floty. Tomasz Ostalczyk dośrodkowywał w pole karne, piłka nabrała dziwnej rotacji, zmyliła bramkarza Sandecji Kozioła, który niepotrzebnie ją dotknął i wylądowała w siatce. W 63 minucie po ładnej drużynowej akcji wyrównał Aleksander. Sandecja osiągnęła przewagę, ale w ostatnich dziesięciu minutach Flota mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę. Najpierw w słupek trafił Rafał Kalinowski, a potem do pustej bramki nie trafił Mateusz Broź.

Sandecja Nowy Sącz - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)

Bramki: Aleksander (63) - Ostalczyk (52)

Flota: Waśków - Kalinowski, Kieruzel, Opałacz, Jasiński - Ostalczyk, Bodziony (72 Broź), Chyła, Niewiara, Tomasik (90 Paczkowski) - Nnamani (72 Misan).

Więcej o meczu - w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu"