Kolejne wsparcie LOTOSU dla szczecińskiej służby zdrowia

Artykuł sponsorowany
Pomoc trafiła m.in do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie
Pomoc trafiła m.in do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie
1500 litrów płynu do dezynfekcji przekazano Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Ta placówka swoim zasięgiem obejmuje całe województwo zachodniopomorskie. Pomoc LOTOSU trafiła też m.in. do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Dotychczas koncern przeznaczył w sumie kwotę 7 mln zł na wsparcie służby zdrowia w kraju.

– Nasza pomoc trafia do tych, którzy są najbardziej zaangażowani w walkę z koronawirusem. To przede wszystkim służba zdrowia. Jako spółka Skarbu Państwa i firma społecznie odpowiedzialna uważamy, że takie działanie w tej sytuacji jest czymś naturalnym – _mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS. _– Równolegle nasza rafineria pracuje stabilnie a wszystkie nasze stacje funkcjonują bez zakłóceń. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim pracownikom LOTOSU – tym na stacjach paliw, na terenie zakładu oraz tym przebywającym na platformach – za ich zaangażowanie i odpowiedzialność w tym trudnym czasie.
Spółka LOTOS Paliwa przekazała 1500 litrów płynu do dezynfekcji na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, która z 43 punktami stacjonowania obejmuje swoim zasięgiem całe województwo zachodniopomorskie. Firma postanowiła podzielić się płynem w odpowiedzi na apel placówki. Pozwoli to zabezpieczyć funkcjonowanie stacji na tym odcinku przez najbliższe, trudne dni.

W pierwszej fazie epidemii LOTOS skierował środki w wysokości 5 mln zł do 4 wybranych placówek medycznych w woj. pomorskim i zachodniopomorskim: Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, 7. Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Ostatnie dwie należą również do grona 19 zakaźnych szpitali jednoimiennych.

– Dzięki tak wielkiej pomocy udało nam się już zakupić m.in. ambulans, 48 łóżek z szafkami, materace przeciwodleżynowe, uzdatniacz wody dla pacjentów zakaźnych oraz urządzenie do czyszczenia i dezynfekcji powietrza z użyciem plazmy – wymienia Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. – Pomoc LOTOSU to nieocenione wsparcie dla naszego zespołu, który z determinacją i oddaniem walczy o zdrowie wszystkich pacjentów. Dziękujemy za ten gest solidarności w trudnym czasie pandemii.

Kolejna akcja, w ramach której przekazano 2 mln zł, objęła wszystkie 19 szpitali jednoimiennych w całym kraju. Każda z placówek otrzymała karty paliwowe, dzięki którym karetki i inne pojazdy należące do szpitali mogą darmowo zatankować paliwo na każdej stacji LOTOS w Polsce. Należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS spółka LOTOS Paliwa wydała łącznie na ten cel 400 specjalnych kart paliwowych. Wszystkie działania koordynowane są przez Ministerstwo Aktywów Państwowych kierowane przez premiera Jacka Sasina.

W sieci stacji LOTOS działa ponad 500 obiektów na terenie całego kraju. W samym Szczecinie jest ich 5. Bardzo ważne jest teraz zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom. Do kontaktu z klientami służy okienko w witrynie budynku. W obiektach bez takiego rozwiązania, sprzedaż odbywa się przy ograniczonej liczbie osób przebywających na terenie sklepu. Klientom zalecane jest zachowanie bezpiecznych odstępów i płatność bezgotówkowa. Wszystkie stacje LOTOS zostały wyposażone w dodatkowe środki czystości. Newralgiczne miejsca na stacjach są regularnie dezynfekowane. Wszystkie produkty gastronomiczne sprzedawane są tylko na wynos.

Dodaj ogłoszenie