MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne podejście do zakupu sprzętu dla TOZ. Miasto ponownie szuka dostawców. Czy tym razem uda się zrealizować projekt?

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Archiwum
Miasto podjęło już trzecią próbę realizacji zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który zakłada wyposażenie przychodni Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Projekt "Szczecin pomaga zwierzakom - wyposażenie przychodni TOZ", uzyskał największe poparcie mieszkańców podczas głosowania SBO na 2020 rok. Zadanie zakładało obszerne wyposażenie przychodni w niezbędny sprzęt, jednak po drodze pojawiło się wiele przeciwności. Tym samym duża część inwestycji wciąż nie została zrealizowana. Przychodnia otrzymała w maju tylko specjalistyczny aparat do USG. Urządzenie jest wykorzystywane do udzielania nieodpłatnej pomocy zwierzętom bezdomnym, wolno żyjącym oraz odbieranym podczas interwencji. Aparat umożliwia wykonanie wielu badań diagnostyki ultrasonograficznej.

- USG sprawdza się fantastycznie każdego dnia, bezdomne zwierzęta w potrzebie mają dostęp do szczegółowej diagnostyki - chwali urządzenie Karolina Winter-Zielińska, prezes szczecińskiego oddziału TOZ.

Realizacja zadania przeciągała się z powodu formalności, ale także wątpliwości prawnych. Zanim miasto ogłosiło pierwszy przetarg, projekt był wnikliwie analizowany przez prawników. Kiedy wątpliwości zostały rozwiane, w październiku ubiegłego roku ogłoszony został pierwszy przetarg, który zakończył się niepowodzeniem. W drugim przetargu udało się wyłonić tylko dostawcę sprzętu USG. Przychodnia TOZ wciąż czeka na dostawę kilkudziesięciu pozycji zawartych w zwycięskim projekcie, które dotyczą zarówno specjalistycznego sprzętu, jak i mniejszych artykułów weterynaryjnych. Tę kwestię ma rozwiązać trzeci przetarg, w którym oferty można składać tylko do 22 listopada.

- Aby zwiększyć zainteresowanie przetargiem i ułatwić udział większej liczbie firm, przedmiot zamówienia został podzielony na 16 części, które obejmują przedmioty z różnych grup, np. analizatory, sprzęt zabiegowy, sprzęt stomatologiczny, narzędzia chirurgiczne, meble do gabinetu, akcesoria do łapania zwierząt, klatki, smycze i obroże czy akcesoria do strzyżenia - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta - Każdy z oferentów, może złożyć swoją ofertę w wybranych częściach, nawet tylko jednej.

Na rozstrzygnięcia przetargu niecierpliwe czekają przedstawiciele TOZ-u, którzy tym razem są dobrej myśli. Liczą, że specjalistyczny sprzęt już niedługo usprawni ich działania na rzecz zdrowia bezdomnych zwierząt.

- Cieszymy się, że udało się ogłosić kolejny przetarg - mówi Karolina Winter - Zielińska - Wiemy, że jest zainteresowanie ze strony kilku firm, więc ten przetarg może się dla nas fajnie zakończyć. Bardzo liczymy na sprzęt chirurgiczny i do badań krwi oraz moczu. To pozwoli nam na szybsze działanie - dodaje prezes oddziału TOZ w Szczecinie.

Na adopcję (zwłaszcza przed zimą) czekają najróżniejsze psy. Każdy z nich to inna historia i inny charakter (opisy pochodzą ze strony schroniska). Przewiń w prawo i zobacz. Może wśród tych psiaków znajduje się Twój nowy przyjaciel?!

Szukasz przyjaciela? Tych 15 psów czeka na adopcję w schroni...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński