Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne kliniki w Policach

Piotr Jasina
Klinika rozrodczości i ginekologii zajmuje całe III piętro. Sale są jedno- i dwuosobowe, wszystkie z łazienkami, telewizorem.
Klinika rozrodczości i ginekologii zajmuje całe III piętro. Sale są jedno- i dwuosobowe, wszystkie z łazienkami, telewizorem. Tomasz Łój
W Policach już działa kilka klinik, będą kolejne. W tym roku zainwestujemy ponad 6,5 mln zł.

- Po dwóch latach od przejęcia powiatowego szpitala mogę tylko podziękować za decyzję - podkreśliła dr n. med. Maria Ilnicka-Mądry, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. T. Sokołowskiego PAM w Szczecinie zwracając się do radnych powiatowych i zarządu. - Nie zmarnowaliśmy tego czasu.

Przejęcie polickiej placówki przez szpital kliniczny było precedensowe.

- Przypomnę, że 10 września dwa lata temu weszła w życie ustawa, która to umożliwiała, a już 26 października tego samego roku zawarliśmy ze starostwem porozumienie - przypomniała dyrektor Ilnicka-Mądry.

W tym roku dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. T. Sokołowskiego PAM w Szczecinie została wyróżniona prestiżowym tytułem menedżera roku.

- Traktuję to wyróżnienie jako uhonorowanie całej pracy, zaangażowania, werwy - przyznała pani dyrektor. - Mimo licznych zawirowań na rynku usług medycznych udało nam się utrzymać cały czas płynność finansową, m.in. dzięki monitorowaniu budżetów poszczególnych jednostek, dyscyplinie, właściwym inwestycjom. Na pewno pomogła też umiejętność współdziałania ze związkami zawodowymi.

W Policach już działa kilka klinik, przygotowywane są pomieszczenia dla kolejnych. Oddział pediatryczny połączono z kliniką pediatrii. Klinika diabetologii i chorób wewnętrznych działa tu już od maja br. Oddział położniczo-ginekologiczny łączony jest właśnie z kliniką medycyny matczyno-płodowej.

Od ponad roku funkcjonuje klinika rozrodczości i ginekologii zapewniając diagnostykę i leczenie na europejskim poziomie. Oferuje m.in. diagnostykę i nowoczesne metody lecznicze małżeństwom, które cierpią na niepłodność. Stosowane są metody inseminacji i in vitro. Klinika zajmuje się też osobami, które mają problemy z trzymaniem moczu itd.

Klinika zajmuje całe III piętro budynku. Dokonano tu generalnego remontu. Blok operacyjny wykonany jest według najnowszych zaleceń UE. Pacjenci mają też do dyspozycji salę pooperacyjną, gdzie pacjent jest monitorowany przez całą dobę i ma stałą opiekę położnej. Jest również sala zabiegowa. Pracownia in vitro jest wspaniale wyposażona, ale też bardzo dobrze zabezpieczona.

Klinika oferuje pełen zakres metod diagnostycznych z endoskopią włącznie. Ale też pełen zakres metod leczniczych, chociażby leczenie operacyjne niepłodności. Wspomagany jest tu też rozród poprzez inseminację, czyli podanie nasienia do macicy.

Kolejny profil kliniki ukierunkowany jest na diagnostykę i leczenie pacjentów, którzy mają problem z trzymaniem moczu. Klinika posiada bardzo nowoczesny, w pełni skomputeryzowany urodynamiczny aparat do diagnostyki.

- To jedyny szpital w Zachodniopomorskiem leczący tego typu schorzenia - dodała dyrektor Ilnicka-Mądry.

W przyszłym roku do Polic przeniesiona zostanie klinika neonatologii i połączona z matczyno-płodową. Od marca uruchomiona zostanie poradnia okulistyczna z pracownią laserową. Urządzenie laserowe już zostało zakupione.

Doposażony zostanie także oddział intensywnej opieki medycznej i utworzony oddział intensywnej terapii dla dzieci.

- Planujemy zainwestować ok. 6,5 mln zł - dodaje dr Maria Ilnicka-Mądry.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński