Kolejne double-double Gortata, Wizards znów przegrali

TD
Gortat zaliczył czwarte double-double w sezonie
Gortat zaliczył czwarte double-double w sezonie Nick Wass
14 punktów i 12 zbiórek Marcina Gortata nie pomogły Washington Wizards w zwycięstwie z Houston Rockets. Czarodzieje przegrali na własnym parkiecie 106:114. To ich piąta porażka w sześciu meczach nowego sezonu NBA.

Koszmarem Wizards po raz kolejny była końcówka spotkania. Po pierwszej kwarcie prowadzili 30:23, w drugiej zdobyli jednak aż 16 punktów mniej od rywali. Trzecia padła łupem gospodarzy (36:28) i jeszcze w połowie czwartej drużyna Gortata prowadziła 95:94. Wtedy coś się jednak w jej grze zacięło. Wizards przez ponad trzy minuty nie zdobyli nawet punktu, Hawks rzucili w tym czasie 12.

Najlepszy ma parkiecie był James Harden, który zdobył dla gości z Atlanty 32 punkty i zaliczył 15 zbiórek. Gortat grał przez niespełna 37 minut. Rzucił 14 punktów i miał 12 zbiórek, dzięki czemu zaliczył czwarte już w tym sezonie double-double. Jego statystyki uzupełniają trzy asysty, dwa bloki, dwie straty i dwa faule.

Wizards w sześciu meczach nowego sezonu wygrali tylko raz. Zajmują przedostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej, wyprzedzając jedynie Philadelphię 76ers, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa. W środę ekipa Gortata zagra na własnym parkiecie z Boston Celtics.

Materiał oryginalny: Kolejne double-double Gortata, Wizards znów przegrali - Polska Times