Kolejna wpadka Spójni Stargard w I lidze koszykarzy

Marcin Dymała rzucił 15 punktów, miał 6 asyst i 4 zbiórki. To jednak nie pomogło Spójni zwyciężyć. Tadeusz Surma
W dwudziestej kolejce I ligi koszykarzy stargardzki zespół przegrał w Bydgoszczy z przedostatnią w tabeli Astorią 83:94.

W dzisiejszym meczu w Bydgoszczy trzecia w tabeli Spójnia miała zrehabilitować się za sobotnią porażkę u siebie z Basketem Poznań. Ale i to spotkanie nie było najlepsze w wykonaniu podopiecznych trenera Krzysztofa Koziorowicza.

Już na początku meczu Astoria odskoczyła Spójni na dziewięć punktów. W drugiej kwarcie stargardzki zespół zbliżył się nieco, ale w trzeciej kwarcie gospodarze ponownie zyskali przewagę i po trzydziestu minutach wygrywali już dwunastoma punktami. W czwartej kwarcie Astoria kontrolowała wydarzenia na parkiecie i zwyciężyła 94:83.

Astoria miała blisko 70 procent skuteczności rzutów dwupunktowych, a Spójnia niespełna 45 proc. W tej sytuacji ciężko było o wygraną stargardzkiego zespołu. Spójnia pozwoliła sobie rzucić blisko 100 punktów, co nie jest codziennością w tym sezonie.

W kolejnym spotkaniu, w najbliższą sobotę, Spójnia zagra u siebie z drugą w tabeli Legią Warszawa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 94:83 (27:16, 27:30, 25:19, 15:18)

Spójnia: Fraś 16, Dymała 15 (raz za 3 pkt), Pabian 13 (3), Janiak 12 (2), Śpica 7 (1), Pytyś 6, Koziorowicz 5 (1), Lewandowski 5 (1), Raczyński 4, Bodych.