MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna Strefa Tempo 30 w Szczecinie? Na Pogodnie kierowcy znacznie przekraczają prędkość!

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
W ostatni weekend na skrzyżowaniu ulic Wieniawskiego i Syrokomli w Szczecinie doszło do kolejnej w ostatnim czasie kolizji drogowej. Z relacji osób, które mieszkają w okolicy wynika, że kierowcy bardzo często przekraczają tu dopuszczalną prędkość. Czy w związku z tym miasto planuje rozszerzyć strefę Tempo 30 o kolejne ulice na Pogodnie?

O ewentualne rozszerzenie Strefy Tempo 30 na kolejne uliczki Pogodna zapytał prezydenta Szczecina w swojej interpelacji radny Patryk Jaskulski.

- Z prośbą o interwencję zwrócili się do mnie okoliczni mieszkańcy. Miasto w wielu miejscach wprowadza ostatnio Strefy Tempo 30. Myślę, że ten kwartał Pogodna na pewno by na tym zyskał.

Strefa Tempo 30 działa już od jakiegoś czasu (m.in. w okolicy pobliskiego ryneczku Pogodno obejmując ulice Grzegorza z Sanoka, Przybyszewskiego, Reymonta, Okrzei i Budzysza Wosia). Wzbudza kontrowersje, bo w rejonach, gdzie obowiązuje Strefa likwidowane są przejścia dla pieszych i na ich miejsce wprowadzane są tzw. przejścia sugerowane. Ale na ul. Reymonta działa Szkoła Podstawowa nr 3. Wydaje się, że popularna zebra (łącznie z niezbędnym oznakowaniem) gwarantowałaby większe bezpieczeństwo dzieciom idącym do szkoły. Byłaby też elementem edukacyjnym.

ZOBACZ TEŻ:

- Natomiast w rejonie ulic Syrokomli, Staffa, Konopnickiej i Wieniawskiego takiego problemu by nie było - zwraca uwagę radny Jaskulski. - Tu, jak się zdążyłem zorientować po liczbie wniosków kierowanych do mnie, mieszkańcy byliby zadowoleni z ograniczenia prędkości. Co ciekawe natomiast, nie chcą, by na jezdni zamontowano tzw. spowalniacze.

- Już mamy spowalniacze - twierdzi pan Marek. - Miasto założyło wyspy, które wymuszają na kierowcach ich omijanie i, automatycznie, zmniejszenie prędkości. Niewiele pomogły. Poza tym nawierzchnia na prawie wszystkich uliczkach Pogodna jest tak zła, że trzeba być szalonym, by tu przycisnąć gaz.

A jednak. Właśnie z powodu nadmiernej prędkości, na krzyżówkach często dochodzi do stłuczek. Stąd wniosek, by tę prędkość urzędowo ograniczyć.

Ale kolizje nie są jedynym powodem apelu mieszkańców o ograniczenie prędkości do 30 km/h. W jednym z listów przesłanych do radnego Jaskulskiego mieszkanka Pogodna tłumaczy, że z powodu złego stanu chodników, ruch pieszych przeniósł się na jezdnie.

Czy w związku z tym powstanie na Pogodnie kolejna Strefa Tempo 30? Władze miasta mają na odpowiedź na interpelację 2 tygodnie. Do sprawy wrócimy.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński