Kolejna odsłona baraży o IV ligę. Salos zagra o CLJ

Rega Trzebiatów może po roku powrócić do IV ligi
Rega Trzebiatów może po roku powrócić do IV ligi fot. rega trzebiatów facebook
Piłkarski weekend. Mecz Wiekowianki Wiekowo z Regą Trzebiatów wyłoni drużynę, która postawi drugi krok, by zapewnić sobie udział w finale baraży o IV ligę.

Czy znów w meczach barażowych wicemistrzów okręgówek zobaczymy dogrywkę i rzuty karne? Całkiem możliwe. Szanse na to są nawet większe niż przed tygodniem, gdy rozgrywane były półfinały. Rega podejmowała Odrę Chojna. Prowadziła, przegrywała, grała w „10”, a mimo to doprowadziła do dogrywki, a w niej zapewniła sobie wygraną.

Wiekowianka - Zorza Dobrzany to też był ciekawy scenariusz. W 90 minutach zespoły strzeliły po jednej bramce, w dogrywce to samo, a w karnych gospodarze trafiali, a goście nie. Bramkarz Kacper Maciejewski obronił trzy rzuty karne.

W niedzielę o godz. 16 na stadionie w Wiekowicach (tam swoje mecze rozgrywa Wiekowianka) finał, ale nie ostatni etap walki o IV ligę. Zwycięzca zagra jeszcze z 13. zespołem z IV ligi. Niedzielny faworyt? Ciut wyżej stoją notowania Regi (W IV lidze grali jeszcze rok temu), ale gospodarze to grupa dość doświadczonych piłkarzy i każdy wynik jest możliwy.

Ważny mecz również przed juniorami młodszymi Salosu Szczecin. W sobotę o 12 zagrają w Gdyni rewanż w dwumeczu o CLJ U17. W Szczecinie Arka wygrała 2:0. Salos w rewanżach gra lepiej, ale to Arka jest bardziej ograną drużyną.