MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kobylanka. Oddali do użytku drogę w Rekowie. We wsi jest ładniej

Wioletta Mordasiewicz
Wioletta Mordasiewicz
Mieszkańcy Rekowa mają teraz do dyspozycji odnowiony plac.
Mieszkańcy Rekowa mają teraz do dyspozycji odnowiony plac. UG Kobylanka
We wsi odremontowano drogę oraz przygotowano plac, na którym można organizować uroczystości. Na placu są wiaty, ławki i stoły.

Modernizacja drogi w Rekowie i placu po dawnym kościele były elementem większego projektu pod nazwą "Rewitalizacja średniowiecznego układu urbanistycznego osady Rekowo wraz z odtworzeniem zabytkowych elementów, infrastruktury drogowej".

W zakresie prac znalazła się przebudowa drogi okalającej centralny plac we wsi wraz z dojazdem od strony Bielkowa, gdzie położono nowy odcinek asfaltu. Przeprowadzono renowację nawierzchni brukowej, zrobiono odwodnienie i oświetlenie.

- Była też prowadzona renowacja muru okalającego teren lokalizacji byłego kościoła oraz cmentarza przykościelnego - informują urzędnicy z Kobylanki. - A także urządzono i nadano nową funkcję przestrzeni, znajdującej się wewnątrz murów.
Plac po kościele został uporządkowany.

- Na placu jest drewniana wiata z oświetleniem i stołami - informują mieszkańcy gminy Kobylanka. - Wokół wykonano nowe nasadzenia, zasiano trawę ustawiono śmietniki.

- Całość świetnie komponuje się ze starą, niską zabudową - mówi Andrzej Świąder, radny gminy Kobylanka.

Projekt "Odnowa Rekowa od nowa" się zakończył. Inwestycję oddano uroczyście do użytku. Gości, którzy na nią przyszli mogli oglądać plenerową wystawę fotograficzną, ukazującą historię Rekowa oraz wystawa, na której zaprezentowano portrety mieszkańców.
Podczas oddania tej ważnej dla mieszkańców wsi inwestycji, nie zabrakło części artystycznej. Na scenie prezentowały się zespoły Lipka oraz Seniority z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Jestem pełna uznania dla mieszkańców, którzy tak fantastycznie się zintegrowali i zaangażowali w organizację tego wydarzenia - komentuje na fejsbuku Julita Pilecka, wójt gminy Kobylanka.

Przebudowa drogi wewnętrznej w Rekowie została dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1.248.409 zł. W tym miesiącu gmina podpisała umowę na dofinansowanie z Tomaszem Hincem, wojewodą zachodniopomorskim. Całę przedsięwzięcie kosztowało 2.496.818 zł.

Zobacz też: pożar w gminie Kobylanka

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński