Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kobieta Przesiębiorcza 2012. Niemożliwe wymaga więcej czasu

Marek Rudnicki [email protected]
Pani Beata z olimpijczykiem, Władysławem Wojtakajtisem, swoimpierwszym trenerem pływackim.
Pani Beata z olimpijczykiem, Władysławem Wojtakajtisem, swoimpierwszym trenerem pływackim. Tadeusz Surma
Beata Radziszewska całe swoje życie poświęciła sportowi i nauczaniu, a politykę traktuje jako narzędzie pozwalające choć trochę polepszać nie zawsze dobrze zorganizowany świat.

Pani Beata Radziszewska ma numer 46 na naszej plebiscytowej liście Kobiet Przedsiębiorczych '2012. Jest radną w sejmiku województwa, gdzie przewodniczy Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jest tak mocno zaangażowana w różne działania, że trudno uwierzyć, iż starcza jej na to czasu. Pełni m.in. funkcję wiceprezesa lokalnej grupy działania Wiejskiej Inicjatywy Rozwoju, jest wiceprezesem
Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe, prezesem oddziału Ligi Obrony Kraju i wiceprezesem Wspólnoty Polskiej.

- Zdobyta wiedza pozwala zajmować się młodzieżą i ukierunkowywać ją, by nie gnuśniała przed komputerem - mówi. - Sport, to nauka samodyscypliny, dbania o siebie i bardzo dobre przygotowanie do życia w czasach, które nie rozpieszczają. Może zabrzmi to dziś niemodnie, ale poprzez pracę realizuję siebie i jednocześnie służbę ludziom.

Odpowiedzialność za innych, to przywilej, który należy traktować z szacunkiem. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. oraz trenerskie studia na AWFiS w Gdańsku. Zainteresowania pozasportowe i chęć ciągłego rozwijania się spowodowały, że zdobywała dalszą wiedzę kończąc podyplomowe studia organizacji i zarządzania oświatą oraz studia prawno - samorządowe w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Ukończyła też Instytut Badań Edukacyjnych MEiN w Warszawie w zakresie bibliotekoznawstwa i technologii informacyjnych. Można śmiało powiedzieć, że głód wiedzy i chęć zastosowania jej w życiu kierował działaniami pani Beaty.

- Pracowałam w poznańskiej AWF, prowadziłam własną agencję reklamową, byłam zastępcą dyrektora Biura Promocji i Kontaktu z Mediami Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim - wymienia etapy poszukiwania właściwej drogi w życiu. - Pełniłam funkcję zastępcy dyrektora Książnicy Stargardzkiej, byłam kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylance i jednocześnie pracowałam w Urzędzie Gminy Kobylanka, gdzie zajmowałam się rozwojem turystyki i promocją gminy.

Dodajmy od siebie, że od minionego czwartku pani Beata jest prezesem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie Szczecińskim. Jest organizatorem wielu cyklicznych imprez kulturalno-sportoworekreacyjnych, czego przykładem chociażby znane w całym regionie Miedwiańskie Lato. Nie zaniedbuje też sportu. Przez wiele lat była trenerem Stargardzkiego Klubu Sportów Podwodnych "Barakuda" oraz trenerem Kadry Narodowej Polskiego Związku Płetwonurkowania.

Pełni funkcję trenera koordynatora pływackiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego NEPTUN w Stargardzie.

W styczniu wystartowała w zawodach pływackich. Wygrała w dwóch konkurencjach. Ulubiony cytat pani Beaty pochodzi z książki Dana Browna "Cyfrowa twierdza": Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu.

Na panią Beatę można głosować na nr 71466 wysyłając SMS o treści GS.KP.46.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński