Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kobieta Przedsiębiorcza. Realizuje ważną misję

MAREK RUDNICKI
– W tym roku pojedziemy w Sudety, odwiedzimy czeską Pragę, a po drodze zwiedzimy Zieloną Górę w okresie winobrania – zapowiada wyjazdy autokarowe dla seniorów Maria Krystyna Rympel.
– W tym roku pojedziemy w Sudety, odwiedzimy czeską Pragę, a po drodze zwiedzimy Zieloną Górę w okresie winobrania – zapowiada wyjazdy autokarowe dla seniorów Maria Krystyna Rympel. Marcin Bielecki
Przedstawiamy Marię Krystynę Rympel, prezes Stowarzyszenia "Razem Łatwiej", która jest kolejną kandydatką w naszym plebiscycie. Do końca głosowania zostały tylko 3 dni.

Maria Krystyna Rympel jest też wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Kolejarz". Jest rodowitą szczecinianką, mężatką i matką dorosłego syna oraz babcią już prawie 6-letniej wnuczki Wiktorii.

- Nie uważam się za kobietę przedsiębiorczą, bo nie mogę pochwalić się osiągnięciami na polu finansowym - broni się przed określeniem "przedsiębiorcza" pani Maria, choć ma na koncie wiele działań, których nie można nazwać standardowymi.

Ma za sobą ponad trzydzieści lat pracy zawodowej, podczas której prowadziła m.in. własną spółkę prawa handlowego.

- Nigdy nie ograniczałam się tylko do pracy zawodowej - przyznaje. - Wiele czasu poświęcałam i nadal to robię, działalności społecznej.
Kilkanaście lat temu zaangażowała się w działalność społeczną na rzecz mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej "Kolejarz". Nie wszystko było w niej takie, jak tego oczekiwali mieszkańcy. Ostatnio zmieniony został prezes.

- Powinno być teraz lepiej, a przynajmniej wiele spraw będzie bardziej transparentne dla mieszkańców - zapewnia pani Maria.

W roku 2005 powołała do życia stowarzyszenie "Razem Łatwiej". Już drugą kadencję pełni funkcję prezesa.

- Naszym podstawowym celem jest wspieranie emerytów i rencistów we wszystkich obszarach życia społecznego - tłumaczy. - Robimy to poprzez organizowanie różnego rodzaju zajęć oraz integrację środowiska.

Stowarzyszenie już w pierwszym roku powołało do życia jedyny w Szczecinie Ośrodek Wsparcia Dziennego działający we wszystkie dni robocze. Tu seniorzy mają bezpłatny dostęp do czasopism, korzystają z internetu (pani Maria często uczy jak z niego korzystać), uczęszczają na zajęcia manualno-artystyczne, razem śpiewają, uczą się języka angielskiego, a dla zdrowia uprawiają nordinc walking.

- Zajęć mamy dużo więcej - mówi pani prezes. - Prowadzimy naukę tańców latynoamerykańskich, zajęcia gimnastyczno-rehabilitacyjne z rehabilitantem i rehabilitacyjne na basenie. Chodzimy do kina i teatru. Dużym zainteresowaniem seniorów cieszą się wycieczki autokarowe: jednodniowe krajoznawczo-integracyjne i na grzyby oraz czasami dłuższe nad morze, czy dożynki.

Zasady głosowania
W plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza 2011 głosujemy za pośrednictwem SMS oraz oryginalnych kuponów wyciętych z gazety. Kupony przynosimy do redakcji lub wysyłamy pocztą na adres: "Głos Szczeciński", Nowy Rynek 3, 71-875 Szczecin.

SMS przesyłamy na nr 71466 o treści: GS.KP.xx gdzie xx to numer kandydata z listy, np. GS.KP.89. Koszt SMS-a 1,23 zł z VAT. Jedna osoba może przesłać dowolną ilość SMS.

Regulamin plebiscytu, najbardziej aktualne wyniki oraz nazwiska wszystkich kandydatek z przydzielonymi im numerami do głosowania za pośrednictwem SMS na www.gs24.pl/kobieta

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński