MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kobieta Przedsiębiorcza. Dziś kandydatka Laura Hołowacz

Marek Rudnicki
Laura Hołowacz, prezes i współzałożyciel szczecińskiej firmy Internationale Spedition, jest z zamiłowania żeglarką.
Kobieta Przedsiębiorcza. Dziś kandydatka Laura Hołowacz

Firmie od chwili powstania przyświeca rzucone niegdyś przez panią Laurę hasło: "Słońce wschodzi i zachodzi z CSL". Spółka od początku związana jest z morzem. Obsługuje na całym świecie ładunki powierzone jej przez stale powiększające się grono krajowych i zagranicznych zleceniodawców.

CSL stało się znane ogółowi szczecinian za sprawą Starej Rzeźni na wyspie Łasztownia. Firma kupiła stary budynek, który w tej chwili jest restaurowany. Będzie to nie tylko nowa siedziba firmy, ale również pierwsze centrum kultury na dotąd zapomnianej przez miasto Łasztowni.

- Mam nadzieję, że nasza inwestycja jako pierwsza spowoduje, że za nami pójdą inni i pozostałe obiekty Starej Rzeźni odzyskają młodość i nowe przeznaczenie - mówiła podczas inauguracji prac Laura Hołowacz. - To ma być miejsce nie tylko dla nas, ale dla wszystkich szczecinian, doskonale widoczne z Wałów Chrobrego. Cała Łasztownia powinna ożyć, to jest nasza szczecińska perła, która powinna stać się wizytówką miasta. Zaczynamy jako pierwsi, ale liczymy na to, że za nami pójdą inni.

W budynku mieścić się będzie prócz biur firmy, także "Restauracja Lastadie",centrum kulturalno - społeczno - biznesowe, księgarnia "Kubryk literacki", "Galeria Łasztownia", kameralne "Kino Faktu" oraz nowoczesne centrum konferencyjne - sala "Mesa".

- To miejsce może nie jest najstarsze w Szczecinie, ale jedyne, gdzie zachowały się zabytki z XIX wieku i to w takim, nienaruszonym stanie - mówiła zachwycona inicjatywą firmy Małgorzata Gwiazdowska, miejski konserwator zabytków. Już wkrótce, 2 lutego 2014 r. SCL będzie obchodzić 16- lecie istnienia. Przed laty stworzyli ją wraz z panią Laurą firma budowlana Calbud i Stanisław Kordyka (stąd nazwa spółki).

- Pracowałam wcześniej w CH Hartwig, w Cargo Service Agency i ATS, gdzie pełniłam funkcję dyrektora do spraw spedycji - opowiada pani Laura. - W pewnym momencie stwierdziłam, że chcę być wreszcie niezależna, robić to co uważam za słuszne i dobre. I dziś jestem szczęśliwa, że podjęłam wówczas taką decyzję, i że prowadzę firmę, z której naprawdę mogę być dumna.

CSL jest teraz jedną z ważniejszych w Polsce firm spedycyjnych. Dowodem są liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty, w tym m.in. Medal Europejski uzyskany już w 2001 roku w uznaniu wysokiego poziomu usług spedycyjnych i celnych, dwukrotnie uzyskany tytuł "Gazeli Biznesu" dla najdynamiczniej rozwijających się firm, dwukrotnie nadany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki tytuł "Spedytora Roku" w grupie przedsiębiorstw zatrudniających do 50 pracowników.

Laura Hołowacz jest naszą kandydatką do tytułu "Kobieta Przedsiębiorcza 2014". Ale jeśli twoim zdaniem są w naszym otoczeniu kobiety, które powinny otrzymać ten tytuł - koniecznie zgłoś je nam.

Jak przesłać kandydaturę? Wystarczy wypełnić zamieszczony w gazecie kupon konkursowy i wysłać go pocztą na adres: Głos Szczeciński ul. Nowy Rynek 3, 71-875 Szczecin.

Można też wrzucić kupon do skrzynki "pocztowej" znajdującej się przy wejściu do redakcji Głosu Szczecińskiego, przy ul. Nowy Rynek 3 w Szczecinie.

Jest też inna możliwość.

Prześlijcie swoją kandydatkę na adres: [email protected]. Nie zwlekaj więc i przyślij nam nazwisko kobiety którą wyróżniasz. Pamiętajcie - termin zgłaszania kandydatek upływa 6 lutego 2014 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński