Kobieca Pogoń Szczecin z awansem w Pucharze Polski

Pogoń Szczecin niepowodzenia ligowe nadrabiała wygranymi w Pucharze Polski.
Pogoń Szczecin niepowodzenia ligowe nadrabiała wygranymi w Pucharze Polski. Pogoń Szczecin Kobiety Facebook
Nie było tak efektownie jak w lidze, ale najważniejsze, że szczecinianki kolejny raz tej jesieni pokonały KKP Bydgoszcz.

Ostatnim akcentem jesieni w rozgrywkach pań były spotkania 1/16 finału Pucharu Polski. Pogoń zapewniła sobie udział w tej fazie pokonując w poprzedniej rundzie beniaminka ekstraklasy – Sportową Czwórkę Radom. W wyniku losowania trafiły na zespół z Bydgoszczy, z którym dość często nasz zespół ma okazję się mierzyć. Jesienią zespoły zagrały po raz trzeci z sobą. Latem w sparingu Pogoń wygrała na swoim boisku 3:2, a w niedawnym meczu ligowym było aż 5:0 dla szczecinianek. Był to też najlepszy występ ligowy.

W sobotę znów doszło do rywalizacji Pogoni z KPP, a celem był awans do 1/8 PP. Bydgoszczanki przystąpiły do meczu bez przerwy w graniu. Przed tygodniem ograły na swoim boisku radomianki 2:1 i ligową jesień zakończyły z dorobkiem 10 punktów. O oczko wyprzedziły Pogoń, która tydzień temu miała podjąć Śląsk Wrocław, ale mecz odwołano ze względu na intensywne opady śniegu. W wyniku porozumienia klubów i władz ligi – zaległe spotkanie zostanie rozegrane dopiero na wiosnę.

Ta przymusowa przerwa utrudniła zadanie Pogoni, ale nasz zespół w sobotę znów potrafił ograć KKP. Tym razem o wygranej i awansie przesądziła tylko jedna bramka. Zdobyła ją Roksana Ratajczyk w 51. minucie.

Pogoń Szczecin - KKP Bydgoszcz 1:0 (0:0)
Bramka: Ratajczyk (51.).
Pogoń: Radkiewicz - Brzozowska, Dyguś, Łaniewska, Michalczyk, Szymaszek (90. Shahbazyan), Kuśmierczyk (70. Garbowska), Giętkowska, Zdunek, Oleszkiewicz (85. Szcześniak), Ratajczyk.