Kluczevia Stargard - Vineta Wolin 1:0. Mecz na szczycie wyłonił nowego lidera. ZDJĘCIA

W środku tygodnia kolejkę rozegrali czwartoligowcy. Oczy niemal wszystkich zwrócone były na Stargard, gdzie doszło do meczu na szczycie i zmiany lidera.

Mecz na szczycie, czyli pojedynek Polskiego Cukru Kluczevii Stargard (2. miejsce przed tą kolejką) z Vinetą Wolin (1. miejsce) wzbudzał na tyle duże zainteresowanie kibiców, że Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej przeprowadził z niego transmisję na żywo, co raczej się nie zdarza.

Mecz był bardzo wyrównany, ale ostatecznie górą byli gospodarze. Kluczevia wygrała za sprawą gola Kamila Bartoszyńskiego w drugiej połowie meczu. Vineta miała 25 minut na doprowadzenie przynajmniej do wyrównania, ale ostatecznie jej się to nie udało. Zwycięstwo Kluczevii sprawiło, że stargardzianie zajęli kosztem Vinety fotel lidera tabeli IV ligi. Mają nad ekipą z Wolina dwa punkty przewagi. Do III ligi awansuje jeden zespół.

Czwartoligowcy mają status piłkarskich amatorów, więc wiosną nie mogli rozgrywać wszystkich spotkań. Przez to zaległe kolejki dość często odbywać się będą w środy. Tak będzie też w następnym tygodniu.

Wyniki zaległej 28. kolejki: Błękitni II Stargard - Gryf Kamień Pomorski 3:2, Olimp Gościno - Wieża Postomino 2:4, Sparta Węgorzyno - Lech Czaplinek 1:7, Ina Goleniów - Polonia Płoty 2:3, Darłovia Darłowo - Mechanik Bobolice 6:1, Intermarche-Rega Trzebiatów - Leśnik Manowo 3:1, Orzeł Wałcz - Iskierka Szczecin 3:2, Polski Cukier Kluczevia Stargard - Vineta Wolin 1:0, Hutnik Szczecin - MKP Szczecinek 1:3, Rasel Dygowo - Biali Sądów 4:2.