Kluczevia rozbiła Odrzankę

Przemysław Sierakowski
Piłkarze Kluczevii Stargard (żółto-zielone stroje) wygrali z Odrzanką Radziszewo 3:1.
Kłos Pełczyce sprawił ogromną niespodziankę i wygrał przed własną publicznością 5:0 z Gryfem Kamień Pomorski. Vineta Wolin zwyciężyła 3:1 z Dąbem Dębno i wskoczyła na podium rozgrywek.

O tym, że w 22. kolejce zostaną rozegrane derby Szczecina, najlepiej przekonali się mieszkańcy ul. Bandurskiego. Już godzinę przed starciem Stali ze Świtem, sympatycy gości przemaszerowali drogą prowadzącą na stadion, przy tym głośno śpiewając i machając barwami klubowymi. Grupa kibiców nie była mała, liczyła około 50 osób. Samo spotkanie było meczem walki, jak przystało na derby. Oba zespoły nie stworzyły ogromu sytuacji bramkowych, ale to Stal była groźniejsza, wykazywała większą determinację. Efektem tej przewagi był gol w 32. minucie starcia, którego autorem był Maciej Czyżewski. W drugiej połowie gospodarze grali już z kontry, ale kontrolowali to, co działo się na murawie. Rezultat spotkania nie uległ zmianie. W derbach Szczecina lepsza okazała się Stal, która wygrała ze Świtem Skolwin 1:0.

- Zdobyliśmy upragnione 3 punkty - mówi Piotr Szyłko, trener Stali. - Jestem zadowolony z tego, że udało się zmotywować zespół, po tym jak w poprzednich kolejkach nie było najlepiej. Zawodnicy dali z siebie dwieście procent. Cieszy to, że Świt nie zdołał nam zbytnio zagrozić.

Kłos Pełczyce - Gryf Kamień Pomorski

Mecz w Pełczycach był typowym starciem Dawida z Goliatem. Ostatni w tabeli Kłos mierzył się z Gryfem, który okupował podium rozgrywek. To goście byli częściej w posiadaniu piłki i zdecydowanie dłużej się przy niej utrzymywali. Mimo tego już w 13. minucie bramkę dla Kłosa zdobył Paweł Michalski. Objęcie prowadzenia przez gospodarzy było sensacją. Jeszcze większą niespodzianką było strzelenie kolejnego gola. Do przerwy Gryf przegrywał 0:2. Po powrocie na murawę miało miejsce prawdziwe rozstrzelanie gości. Kłos zdobył jeszcze trzy bramki i całe spotkanie wygrał 5:0, tym samym sprawiając największą sensację na wiosnę, a może nawet w całym sezonie.

- Cały czas podkreślam, że moja drużyna ma duży potencjał - mówi Daniel Świrski, trener Kłosa. - Możemy zagrozić każdemu i z każdym będziemy się starać zdobyć jakieś punkty. Ten wynik to najmniejszy wymiar kary dla Gryfa, który według mnie mógł przegrać wyżej.

Vineta Wolin - Dąb Dębno

Wyspiarze mogli wykorzystać wpadkę Gryfa Kamień Pomorski i w przypadku wygranej z Dębem Dębno wskoczyliby na podium rozgrywek. Od początku starcia Vineta przeważała i narzuciła swoje warunki gry. Goście nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie linii obronnej zespołu z Wolina. Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie, a po kilku kolejnych akcjach podwyższyli rezultat spotkania na 2:0. W drugiej połowie gra Dębu wyglądała trochę lepiej. Mimo tego w 73. minucie wyspiarze strzelili trzecią bramkę. Piłkarze z Dębna zdobyli gola kontaktowego, ale na jakiekolwiek odrabianie strat było już za późno. Vineta wygrała 3:1 i po 22. kolejce zajmuje trzecie miejsce.

- Drużyna z Wolina to zdecydowanie najmocniejsza drużyna, z którą nam przychodziło się w tym sezonie mierzyć - mówi Marcin Domagała, trener Dębu. - Imponują przygotowaniem fizycznym. Ich słowa na temat tego, że walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej nie były bez pokrycia. Ten zespół może jeszcze namieszać.

Kluczevia Stargard - Odrzanka Radziszewo

Stargardzianie mieli za sobą serię nieudanych spotkań. Mecz z Odrzanką miał pozwolić na osiągnięcie pozytywnego rezultatu. Starcie od samego początku przebiegało po myśli gospodarzy, którzy doskonale spełniali swoje założenia taktyczne. Ustawili się na własnej połowie i groźnie kontrowali. Po jednym z kontrataków objęli prowadzenie. Autorem premierowego gola był Grzegorz Magnuski, który strzelił również drugą bramkę. Do przerwy gospodarze wygrywali 2:0. Po powrocie na boisko widowisko stało się bardziej wyrównane. Druga połowa zakończyła się remisem 1:1. Strzelcami bramek byli Oskar Dura dla Kluczevii oraz Paweł Mróz dla Odrzanki. Dzięki wygranej 3:1 stargardzianie wyprzedzili Świt Skolwin i zaczynają pogoń za Gryfem Kamień Pomorski.

Stal Szczecin - Świt Skolwin 1:0 (1:0)

Bramka: Czyżewski (32).

Stal: Jarząbek - Klinkiewicz, Masłowski, Kronkowski, Dochniak (50 Parys), Miksa, Bartczak (70 Wołyński), Wtorek, Ceglarek, Czyżewski (90 Waszak), Bakun (80 Grzegorowski).

Świt: Witkowski - Skweres, Jasiński (46 Darlej), Kronkowski, Koperski, Szczepanik, Jańczak, Celmer (65 Fryszka), Gejdyk, Krystek, Prawucki (60 Milkowski).

Ina Goleniów - Astra Ustronie Morskie 0:1 (1:0)

Bramka: Szymański (28).

Ina: Henger - Mituła, Trosko (69 Śliwiński), Makarewicz, Szymfeld, Dobrowolski, Banachewicz , W. Borek, Jarząbek, Hanuszkiewicz, Mojsiewicz (46 Pędziwiatr).

Vineta Wolin - Dąb Dębno 3:1 (2:0)

Bramki: Przewoźny 2 (31, 39), Marcyniuk (73) A. Rosadziński (79).

Vineta: Bratkowski - Łodyga, Chwałek, Tomków, F. Borek, Adrian Nagórski, Wróblewski, Andrzejewski (53 Porzeziński), Tarka (75 Bogacz), Przewoźny (56 Marcyniuk), Adam Nagórski (64 Wydmuszek).

Dąb: Swakowski - Osowski, Wachowski, Wierzbicki, Laska (10 M. Rosadziński), Wiśniewski, Woźniak (70 A. Rosadziński), Walków, Majchrzak, Kuśnierczak, Dłubis .

Sarmata Dobra - Arkonia Szczecin 0:0

Sarmata: Libiszewski - Pacelt, Dorsz, Dzierbicki, Pawłowski, Szwąder, Plewiński (78 Szkup), Klęczar, Podbiegło, Kowalczyk (46 Bonifrowski), Kamiński (87 Uchwał).

Arkonia: Szczerbik - Marcinkowski, Jałoszyński, Klym, Rawa, Baranowski, Giecołd, Burnejko, Woźniak (60 Staciwa)(70 Firek), Prokopowicz, Milewski (90 Skot- nicki) .

Hutnik Szczecin - Wielim Szczecinek 3:0 (2:0)

Bramki: Gniotek (35), Kozłowski 2 (40, 85).

Hutnik : Cichosz - Kozłowski, Szumiato, Świech (90 Kulikowski), Niedźwiecki (15 Grzywacz), Mendyk, Ładziak (80 Kal towski), Gniotek, Skuratowski (85 Pośnik), Danikiewicz, Tyrtiszynyj.

Kluczevia Stargard - Odrzanka Radziszewo 3:1 (2:0)

Bramki: Magnuski 2 (7, 26), Dura (63) - Mróz (70).

Kluczevia : Dąbrowski - Żarnotal, Zdziarski (63 Kościukiewicz), Szczygielski, Nowicki, Bartoszyński, Bulik (75 Wojcieszek), Surma, Laban (70 Gruszczyński), Dura, Magnuski .

Odrzanka: Siejko - Kopystyński, Lewandowski, Marzantowicz, Pawlak (60 Klimuk), Mróz, Masztaler, Szandruk, Bykowski, Gadomski (65 Jastrzębski), Deptuła (75 Słojkowski).

Kłos Pełczyce - Gryf Kamień Pomorski 5:0 (2:0)

Bramki: Michalski (13), M. Kubiak 2 (25, 75), M. Wróblewski (55), Maćkowiak (70).

Kłos: Grzegorczyk - Januszke, B. Kubiak, Emilianowicz, Pasternak, Klat (70 Marjański), M. Kubiak, Sitek, M. Wróblewski (80 Dłużniewski), Bartnicki (46 Maćkowiak), Michalski (46 K. Wróblewski).

Gryf: Piotrowski - Król, Kapczyński, Sasin (80 P. Książek), Kacperek, Włodarek, Nagel (46 Pogoda), Karczmarski, Wittbrodt, Dąbrowski, M. Książek (68 Nomejko).