Klęska Spójni w Stargardzie. Mistrz Polski nie miał litości

Maciej Raczyński
Maciej Raczyński fot. pge spójnia stargard facebook
Koszykówka. PGE Spójnia Stargard zagrała bez obrony w meczu z aktualnym mistrzem Polski Stalą Ostrów i doznała najwyższej porażki w sezonie Energa Basket Ligi.

W I kwarcie Spójnia straciła 34 punkty, w całej I połowie - 62. To najlepiej świadczy, jak kiepska była defensywa stargardzkiego zespołu. Skończyło się porażką 61:105, czyli najwyższą różnicą w sezonie. Wcześniej Spójnia wysoko przegrywała z Zastalem Zielona Góra (53:96, 64:106) czy z GTK Gliwice (70:110).

- Jestem zawiedziony występem drużyny. Nie widziałem po wszystkich zawodnikach by walczyli na całego - stwierdził Maciej Raczyński, trener Spójni.

Klęska zabolała tym bardziej, że przed tygodniem Spójnia zagrała dobry mecz we Włocławku i przegrała tam po dogrywce.

- Mocno liczyłem, że po udanych występach mocno postawimy się Stali. To jednak Ostrów narzucił nam swoje warunki gry - dodał Raczyński. - O tym meczu musimy jak najszybciej zapomnieć.

Spójnia w środę podejmie Legię Warszawa (godz. 20). Stargardzianie nie mają już szans na play-offy, ale wygrywając mogą pomóc Kingowi Szczecin.