Klasa okręgowa

Sławomir Sarosiek, August Kimbar, 29 maja 2006 r.Zaktualizowano
Punkt do awansu - grupa 1. Szczęśliwy remis Drawy - gropa 2.

Grupa 1

Lider Piast Chociwel odniósł pewne zwycięstwo na własnym boisku nad Mewą Resko. Trener Piasta Janusz Skrobiński powiedział po meczu: - Policzyłem punkty i wyniki bezpośrednich meczów z Sarmatą Dobra Nowogardzka. Z moich obliczeń wynika, że już tylko jednego punktu brakuje nam do awansu do piątej ligi.

W meczu najlepszych drużyn wiosny Masovia Maszewo przegrała u siebie z KP Police II 0:1. Warto podkreślić, że goście wygrali siódmy mecz z rzędu i są najlepszą ekipą tej rundy. Po meczu szkoleniowiec Masovii Marek Karmazyn powiedział:

- Uważam, że nie zagraliśmy źle. Sprawiedliwym rezultatem byłby w tym meczu bezbramkowy remis. Niestety fatalny błąd przy wybiciu autu bramkowego spowodował, że przegraliśmy.

Imponuje formą również drużyna Sarmaty Dobra Nowogardzka, która odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, pozostawiając tym razem w pokonanym polu ekipę Promienia Mosty. Decydującą o zwycięstwie gospodarzy bramkę zdobył w 67. minucie spotkania Łukasz Olechnowicz. Po meczu wiceprezes Sarmaty Edward Stanisławczyk powiedział:

- Pierwsza połowa była wyrównana, jednak w drugiej części spisywaliśmy się lepiej od gości, czego efektem była zwycięska bramka w 67. minucie. Mogliśmy wygrać wyżej, jednak byliśmy tego dnia nieskuteczni.

Emocjonujący mecz rozegrali piłkarze Wichra Brojce z Rybakiem Trzebież. W pierwszej połowie obydwa zespoły zdobyły po jednej bramce, a po przerwie gospodarze rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść zwyciężając 3:2.
Trener Wichra Brojce Jan Małkowski powiedział po meczu:

- Mecz był bardzo zacięty, ale myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Dzięki bramce Marcina Wiśniewskiego prowadziliśmy już 3:1, jednak nie ustrzegliśmy się błędu w końcówce i ambitnie grający goście zdobyli w ostatniej minucie kontaktową bramkę. Więcej goli już nie padło i zdobyliśmy cenne trzy punkty.

WYNIKI: Masovia Maszewo - KP Police II 0:1, bramka: Gunia; Sarmata Dobra Nowogardzka - Promień Mosty 1:0, bramka: Olechnowicz; Wicher Brojce - Rybak Trzebież 3:2, bramki: Pyrek, Czyż, Wiśniewski M. - Jasiak, Szymoniak; Piast Chociwel - Mewa Resko 3:1, bramki: Jeżyna 2, Kozieł - Gabryś; Vielgovia Szczecin - Światowid Łobez 0:1, bramka: Michałowski; Orkan Suchań - Świt Szczecin 1:1, bramki: Wiśniewski - Perepecza ; Dąbrovia Stara Dąbrowa - Iskra Golczewo (przełożony); Vineta II Wolin - Sparta Węgorzyno 0:3 (walkower).

Grupa 2

Dobry mecz obejrzeli kibice w Reczu gdzie miejscowy Remor grał z Morzyckiem Moryń.

Gospodarze prowadzili w meczu 1:0. Póżniej goście zdobyli dwie bramki i objęli prowadzenie. Zespół z Recza bramkę dającą remis i cenny punkt zdobył pod koniec meczu. Duże emocje przeżywali kibice w Drawnie. Miejscowy zespół Drawa przegrywał do przerwy z Łabędziem Widuchowa 0:3. Po przerwie miejscowy zespół zagrał lepiej i szczęśliwie zremisował.

Sparta Godków również do przerwy przegrywała z Odrzanką Radziszewo 0:2. Po przerwie na boisko gospodarze wyszli z wielką wolą odniesienia zwycięstwa, co im się udało. W Sulimierzu zanosiło się na sensację. Miejscowy Gryf wygrywał z liderem rozgrywek Orłem Trzcińsko Zdrój 2:0. Czcibor Cedynia bez problemu ograł Wodę Rzecko.

Do niespodzianki doszło w Dolicach, gdzie dobrze grająca Unia przegrała z Sępem Brzesko. Rezerwy Pogoni II Barlinek pokonały Gryfa Sulimierz. Stal Lipiany zremisowała na wyjeździe 1:1.

WYNIKI: Drawa Drawno - Łabędź Widuchowa 3:3, bramki: Jędrasik 2, Ciesielski - Gołąb, Kutasiewicz, Woś; Remor Recz - Morzycko Moryń 2:2, bramki: Formela 2 - D. Kaczmarz 2; Sparta Godków - Odrzanka Radziszewo 3:2, bramki: Łągiewczyk, Bucyk, Rypiński - Fatyga, Bykowski, Gryf Sulimierz - Orzeł Trzcińsko Zdrój 2:4, bramki: Oberski 2-Sarnecki, Mikitów, Rosadziński; Czcibor Cedynia - Woda Rzecko 4:1, bramki: Banduszewski 3, Skóra - Gałwa. Pogoń II Barlinek - Błyskawica Kluki 3:0, bramki: Rachwalski 3; Unia Dolice - Sęp Brzesko 1:2, bramki: Bogucki - Piska 2; Myśla Dargomyśl - Stal Lipiany 1:1, bramki: Psiuk -Rutkiewicz