Klasa okręgowa

August Kimbar, Sławomir Sarosiek, 31 października 2005 r.
Reaktywacja KP Police II. Czerwone Myśli.

Grupa 1

Młodzi piłkarze rezerw KP Police przełamali fatalną passę 8 meczów bez zwycięstwa i w imponującym stylu pokonali Masovię Maszewo, która wygrała poprzednie 4 mecze.

Mecz Mewy z Piastem rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, wyrównany i zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.
Drużyna Sarmaty odniosła zasłużone zwycięstwo na wyjeździe z Promieniem Mosty 2:1, a jedyna bramka dla gospodarzy była efektem złego stanu boiska, ponieważ piłka po podaniu obrońcy podskoczyła na nierówności i myląc bramkarza wpadła do siatki.

Mecz Światowida z Vielgovią zakończył się minimalną wygraną gości. Pojedynek sąsiadujących ze sobą w tabeli Świtu i Orkana zakończył się jednobramkowym zwycięstwem drużyny gospodarzy. Piłkarze Świtu przeważali do momentu wykluczenia ich zawodnika, wtedy mecz się wyrównał.

Ostatnia w tabeli Iskra nie sprostała drużynie Dąbrovii, choć dzięki dobrej postawie bramkarza do przerwy utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Po przerwie jednak goście uporządkowali grę i nie dali szans Iskrze na zdobycie choćby punktu.

Zespół Rybaka Trzebież pokonał drużynę Wichra, choć goście grali bardzo ambitnie i niewiele zabrakło, by zdołali zdobyć wyrównującą bramkę.

Piłkarze Vinety II Wolin zdobyli w Węgorzynie szczęśliwy punkt. Piłkarze Sparty, mimo ogromnej przewagi nie zdołali strzelić choćby jednej bramki skutecznie broniącym się gościom.

WYNIKI:

Światowid Łobez - Vielgovia Szczecin 0:1, Bramka: Białek;

Świt Szczecin - Orkan Suchań 1:0, Bramka: Radkowski;

Iskra Golczewo - Dąbrovia Stara Dąbrowa 1:5, Bramki: Kiełbasa - Adamek 2, Karasiak A. 2, Karasiak P;

Rybak Trzebież - Wicher Brojce 2:1, Bramki: Szymoniak 2 - Pyrek;

Mewa Resko - Piast Chociwel 2:2, Bramki: Błaszczyk, Piotrowski - Przybyła, Skrobiński;

KP Police II - Masovia Maszewo 7:2, Bramki: Duraj 3, Skrętny, Dutkiewicz, Właśniewski, Jasiński - Zwolak, Biernat;

Sparta Węgorzyno - Vineta II Wolin 0:0; Promień Mosty - Sarmata Dobra Nowogardzka 1:2, Bramki: Goszczurny (sam.) - Pacelt 2.

Grupa 2

Stal liczyła na komplet punktów, a tylko szczęśliwie po dramatycznym meczu zremisowała z Myślą. Zespół z Dargomyśla kończył mecz w dziewiątkę, ponieważ arbiter pokazał zawodnikom gości dwie czerwone kartki.

- Jestem bardzo niezadowolony z pracy trójki sędziowskiej w tym meczu - stwierdził krótko po meczu zdenerwowany prezes Myśli Arkadiusz Wasielczyk.

Odrzanka gładko ograła Spartę. Klasycznym hat-trickiem w tym meczu popisał się piłkarz gospodarzy Marcin Mysiak.

Zespół Morzycka bez problemów pokonał Remora. Przed tym meczem działacze Moryńskiego klubu oraz kibice uczcili minutą ciszy pamieć niedawno zmarłego piłkarza Klonu Krzymów, wychowanka Odry Chojna Kacpra Kujawskiego.

Łabędź odniósł drugie zwycięstwo w tej rundzie.
Dobrze grający piłkarze Orła nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa nad osłabionym kadrowo Gryfem i tym samym powrócili na fotel lidera.

Błyskawica uległa nieznacznie Pogoni. Woda Rzecko po wyrównanym pojedynku zdobyła na własnym boisku trzy punkty. Niewątpliwie bohaterem meczu był bramkarz Wody Rafał Tądel. W Brzesku szczęście uśmiechnęło się do gości.

WYNIKI:

Stal Lipiany - Myśla Dargomyśl 2:2, Bramki: Jurkiewicz, Śliwiński - Witkowski, Chciuk;

Odrzanka Radziszewo - Sparta Godków 4:0, Bramki: Mysiak 3, Gajek;

Błyskawica Kluki - Pogoń II Barlinek 0:1, Bramka: Kucharski;

Woda Rzecko - Czcibor Cedynia 2:1, Bramki: Urbaniak 2 - Tądel (sam.);

Sęp Brzesko - Unia Dolice 1:2, Bramki: Duda - Dudczyk, Hawryluk;

Orzeł Trzcińsko Zdrój - Gryf Sulimierz 6:1, Bramki: Janusz, Rosadziński, Wojciechowski, Nikitów, Mazur, M. Rosadziński - Małecki;

Łabędź Widuchowa - Drawa Drawno 5:4, Bramki: Stasiowski 3, Karapulka, Woś - Więcek, Formela, Jędrasik, Gołbowicz;

Morzycko Moryń - Remor Recz 4:1, Bramki: Ropiejko 2, Mularczyk, Kuzia - Zajączkowski.