King z trzecią wygraną z rzędu pod wodzą trenera Miłoszewskiego

Djoko Salić we Włocławku trafił 8 z 13 rzutów z gry
Djoko Salić we Włocławku trafił 8 z 13 rzutów z gry fot. andrzej romański/energa basket liga
Koszykówka. Świetny mecz Kinga Szczecin z Anwilem we Włocławku. Wilki wyszarpały zwycięstwo.

Na razie wszyscy są zachwyceni efektami pracy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego. Prowadzi zespół od trzech spotkań i wszystkie szczecińska drużyna wygrała. Dwa pierwsze były na swoim parkiecie, a w niedzielny wieczór zaliczyła celująco bardzo trudny wyjazd.

King dobrze rozpoczął spotkanie, a szybko wypracowaną przewagę utrzymywał do przerwy. Agresywna obrona ograniczyła swobodę gospodarzom i ci nie byli skuteczni.

W trzeciej kwarcie Anwil na moment doprowadził do remisu (44:44 w 24. minucie), ale szybko szczecinianie odskoczyli m.in. po trójkach Sherrona Dorsey’a-Walkera.

W ostatniej części ważne punkty zdobywał Djoko Salić, pomagali też inni gracze. King miał kryzys, Anwil zbliżył się nawet na cztery punkty (80:84 na 30 sekund przed końcem), ale na więcej goście nie pozwolili. Trafiali osobiste, a włocławianie pudłowali trójki.

Kolejny mecz Kinga w niedzielę o godz. 19.30 w Słupsku. PGE Spójnia w piątek zagra w Lublinie. W tabeli King jest 5., Spójnia 11.

Anwil Włocławek - King Szczecin 80:89
Kwarty: 15:18, 18:23, 19:21, 28:27.
King: Dorsey-Walker 19 (3), Salić 18, Matczak 17 (3), Schenk 12 (1), Davis 9 - Kikowski 12 (2), Borowski 2, Kroczak, Bartosz.